Uzman Psikolog Kadromuz – Hiwell

Uzman Psikolog Kadromuz

EGENUR BAKINER YÜCEBİLGİÇ

Uzman Klinik Psikolog


Boğaziçi Üniversitesi sosyoloji – psikoloji çift anadal programından yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan sezgisel yeme üzerine yazdığı teziyle birliktemezun oldu. Lisans dönemi stajlarını özel kliniklerde, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde; klinik stajını İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde tamamladı. Kendi kliniğinde ergen ve yetişkin danışanlarla çalışmaya devam etmektedir.

İNCİ GÜÇER

Uzman Klinik Psikolog


İnci Güçer, uzman klinik psikolog ve aile danışmanıdır. 2000 yılında Ege Ü. Ed. Fak. Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra alanda çalışmaya bir özel eğitim merkezinde başlamıştır. Ardından Rehberlik Araştırma Merkezi’nde görev yapmıştır. 12 yıl Ege Ü. Tıp Fak. Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda çalışmıştır. Özel bir anaokulu ve ilkokula danışmanlık uygulamalarında bulunmuştur. 2009’da E. Ü. Sosyal bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Klinik Psikoloji Doktora Programına kabul edilmiştir. Aynı bölümde doktora eğitimi tez aşamasındadır. Şu anda özel olarak danışmanlık, ve eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

PINAR ÇAKIR

Uzman Klinik Psikolog


Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden onur derecesiyle mezun olduktan sonra, İngiltere Bangor Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans tezini "distinction" yani en yüksek derece ile 2018'de tamamladı. Birbirinden farklı kurum ve kuruluşlarda staj, gönüllü, araştırmacı ve uzman psikolog rolüyle görev aldı.

NESLİHAN ÇALIŞKAN

Uzman Klinik Psikolog


%100 bursla okuduğu Özyeğin Üniversitesi'nde psikoloji lisansını 2016'da onur derecesiyle tamamladıktan sonra, İtalya Bergamo Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünden 110/110 tam puan ve "distinction" yani en yüksek başarı derecesiyle 2018'de mezun oldu, İtalyan Devlet bursu ve DSU burslarına hak kazandı. The University of Northhampton başta olmak üzere, çeşitli kliniklerde çalışarak pratik tecrübe kazandı.

ASLIHAN SEZGİN

Uzman Klinik Psikolog


ÖSYM bursu ile okumaya hak kazandığı Yeditepe Üniversitesi Psikoloji lisans bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olduktan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını da 3.47 ortalama ile 2019'da tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Erasmus University of Rotterdam'da Erasmus programına katıldı. Empati Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde (BÜREM) hala uzman psikolog olarak seanslar yürütmekte.

OZAN AKBAŞ

Uzman Klinik Psikolog


Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümünden şeref öğrencisi unvanıyla mezun oldu. Sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansını 2019'da tamamladı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde, Özel Fransız Lape Hastanesi'nde klinik stajlarını tamamladı. An itibariyle halen Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde (BÜREM) uzman psikolog olarak seanslarını yürütmekte.

SEZİL TOMBUL

Uzman Klinik Psikolog


Yeditepe Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi aldığı sırada North Carolina at Greensboro Üniversitesi’nde exchange imkanı bularak lisans hayatını bitirmeye hak kazandı ve Üsküdar Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini, “Yüksek Lisans Öğrencilerinin İletişim Becerileri ve Empati Düzeylerinin Belirlenmesi” konulu teziyle tamamladı. Klinik stajını NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde yaptı. IPSOS Araştırma ve Danışmanlık merkezinde 4 yıl boyunca medikal projeler yürüttü.

BEYZA ÇAKIR

Uzman Klinik Psikolog


%100 burs hakkıyla okuduğu Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde okurken, 2016 senesinde İtalya Padova Üniversitesi’nde Erasmus programıyla nörolojik laboratuvarda çalışma hakkı kazandı. İtalya Hükümetinden aldığı eğitim bursunun desteğiyle Universita degli studi di Bergamo’da "Kişiler, Aileler ve Şirketler için Klinik Psikoloji" alanında yüksek lisansını tam puanla bitirdi. Centro Anthropos Psikoterapi merkezi gibi kuruluşlarda staj yaptı. Birçok projede gönüllü çalıştı, seminerlere katıldı.

SERTAN AMBARCI

Uzman Klinik Psikolog


İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını 2016'da tamamladı. Her iki okuldan da “onur öğrencisi” olarak, yüksek lisans hastane stajından “yüksek başarı belgesi” alarak mezun oldu. Tezini “kaygı ve saldırganlık” üzerine yazan uzmanımız 2015 yılından bu yana çeşitli kliniklerde psikoterapi uyguladı ve çeşitli spor kulüplerinde sporcu ve ailelerine danışmanlık verdi. Halihazırda İzmir'de Uzman Klinik Psikolog olarak psikoterapi, seminer ve eğitim çalışmalarına devam etmekte.

EDA YILMAZ

Uzman Klinik Psikolog


Bahçeşehir Üniversitesi’nde tam burslu olarak başladığı Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın yetişkin modülünde tamamladı. Uzmanlık eğitimi esnasında başladığı ISST (International Society for Schema Therapy) onaylı Şema Terapi eğitiminin teori ve süpervizyon aşamalarını tamamladı. İstanbul ve Kocaeli’de yetişkin danışanlarıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

MERVE ELİF YILMAZ

Uzman Klinik Psikolog


Lisans eğitimini Boğaziçi Universitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Ardından Londra’ya yerleşti ve University of East London’da Klinik & Toplum Psikolojisi master programından onur derecesiyle mezun oldu. Bilişsel Davranışçı Psikoterapi, Sistemik Terapiler ve Aile terapisi eğitimlerine ek olarak insanı içinde bulunduğu sistem, toplum ve sahip olduğu kimliklerle ele alma bakış açısını kazandı. Tez sürecinde ise İngiltere sağlık sistemi olan NHS’te kullanılmak üzere bir bilişsel test hazırlayıp uygulamasını üstlendi. 2012 yılından beri çeşitli kurumlarda stajyer, gönüllü ve Uzman Psikolog olarak görev almakta.

TUNA BEREKET

Uzman Klinik Psikolog


TED İstanbul Koleji Vakfı Özel lisesinde 2010 yılında eğitimini tam burslu olarak tamamlamıştır. 2010 yılında başlamış olduğu Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tam burslu olarak eğitimine devam ederken, 2013 yılında öğrenci değişim programı olan ERASMUS projesi kapsamında Polonya Krakow Jagiellon Üniversitesinde bir dönem eğitim aldı . 2013 – 2015 yılları arasında GATA Haydarpaşa Askeri hastanesi Psikiyatri bölümünde stajına devam ederek ,2015 yılında Yeditepe Üniversitesinden mezun oldu. 2016 yılında uzmanlık eğitimi için Polonya Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisansına kabul edildi. 2017 yılında Erenköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesinde 4 ay boyunca uzmanlık stajını tamamlamıştır.2018 yılında mezun olduktan sonra Türkiye’ ye dönerek Psikiyatrist Cem Öge ile beraber kurucusu olduğu Obezite Terapi Merkezini kurmuştur. Kilo problemi olan aileler ve çocuklarıyla beraber çalışıp başarılı sonuçlara imza atmıştır.Türkçe ve İngilizce olarak terapi hizmeti vermektedir.

EZGİ ATAY

Uzman Klinik Psikolog


Özyeğin Üniversitesi Psikoloji anadal ile Uluslararası İlişkiler yandal programından onur öğrencisi olarak mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca çeşitli şirketlerde, hastanelerde ve derneklerde gönüllü olarak görev alarak staj deneyimi kazandı. Uluslararası Aile Terapisi Derneği (IFTA) ve Avrupa Aile Terapisi Derneği (EFTA) tarafından akredite edilen Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi yüksek lisans programından yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Özyeğin Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nden Aile Danışmanlığı Sertifikasını aldı. Özyeğin Üniversitesi bünyesinde kurulan Çift ve Aile Merkezi’nde yoğun süpervizyon eşliğinde birey, çift ve ailelerle görüşmeler gerçekleştirerek klinik çalışmalarını tamamladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Semiha Şakir Çocuk Evleri Sitesi’nde 2-6 yaş arası çocuklarla oyun terapisi müdahaleleri içeren psikoterapi çalışmaları gerçekleştirdi. Aynı zamanda, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli ilkokullarda çocuk gelişimi alanında seminerler verdi. Kartal Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi’nde bireylere, çiftlere ve ailelere gönüllü psikoterapi hizmeti verdi. ICEEFT (International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy) tarafından onaylanmış “Duygu Odaklı Çift Terapisi” eğitimini tamamladı ve uluslararası sertifikasyon sürecine girdi. Türk Psikologlar Derneği’nden “Çocuk Değerlendirme Testleri” uygulayıcı sertifikasını aldı. Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesi ve aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği Çift ve Aile Çalışmaları Birimi başkanıdır.

TİLBE ÇANKAYA

Uzman Klinik Psikolog


Maltepe Üniversitesi İngilizce Psikoloji lisans eğitimini bitirmiş olan Tilbe Çankaya, Üsküdar Üniversitesinde okuduğu Klinik Psikoloji Yüksek lisans programıyla da Uzman Klinik Psikolog olmaya hak kazanmıştır. Lisans döneminde çeşitli hastanelerde gönüllü olarak yaptığı çalışmalar sayesinde lisans döneminden beri psikiyatrik rahatsızlıkları gözlemleme ve yetişkinlerle görüşme şansını elde etmiştir. Lisans döneminde Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde gönüllü olarak çalışmıştır. Yüksek lisans eğitimi süresinde NP Beyin Hastanelerinde 2 yıl boyunca gönüllü olarak obsesif kompülsif bozukluk, anksiyete, sosyal fobi, panik bozukluk, özgül fobiler, panik atak, bipolar, trikotillomani, öfke problemleri, beden dismorfik bozukluğu ve depresyon gibi konularda çalışmıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince NP Beyin Hastanelerinde yatarak tedavi gören danışanlar ile görüşmüştür. Aynı zamanda lisans döneminde Eşlik Psikoloji/ Masterson Enstitüsü Türkiye’de gönüllü çalışarak danışan terapist ilişkisini gözlemleme şansı bulmuştur.

CANSU BUKET TOKAT

Uzman Klinik Psikolog


Tam burslu olarak okuma hakkı kazandığı Özyeğin Üniversitesi Psikoloji lisans eğitimini onur derecesiyle tamamlamasının ardından Acıbadem Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Başta 9 ay süresince Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde olmak üzere çeşitli kurumlarda klinik staj ve gönüllü çalışmalarını tamamlamıştır. Çocuk, ergen ve yetişkinlerle bireysel çalışmalarını sürdürmektedir. Uluslararası geçerli Oyun ve EMDR Terapistidir.

DİLARA DÜVEN KAAN

Uzman Klinik Psikolog


Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı Çocuk/Ergen Alt Dalı’ndan mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde klinik stajını tamamladı. Çocuklar ve gençlerle psikodinamik yönelimli psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.
Başlayın