Uzman Psikolog Kadromuz – Hiwell

Uzman Psikolog Kadromuz

PINAR ÇAKIR

Uzman Klinik Psikolog


Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden onur derecesiyle mezun olduktan sonra, İngiltere Bangor Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans tezini "distinction" yani en yüksek derece ile 2018'de tamamladı. Birbirinden farklı kurum ve kuruluşlarda staj, gönüllü, araştırmacı ve uzman psikolog rolüyle görev aldı.

NESLİHAN ÇALIŞKAN

Uzman Klinik Psikolog


%100 bursla okuduğu Özyeğin Üniversitesi'nde psikoloji lisansını 2016'da onur derecesiyle tamamladıktan sonra, İtalya Bergamo Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünden 110/110 tam puan ve "distinction" yani en yüksek başarı derecesiyle 2018'de mezun oldu, İtalyan Devlet bursu ve DSU burslarına hak kazandı. The University of Northhampton başta olmak üzere, çeşitli kliniklerde çalışarak pratik tecrübe kazandı.

OZAN AKBAŞ

Uzman Klinik Psikolog


Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümünden şeref öğrencisi unvanıyla mezun oldu. Sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansını 2019'da tamamladı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde, Özel Fransız Lape Hastanesi'nde klinik stajlarını tamamladı. An itibariyle halen Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde (BÜREM) uzman psikolog olarak seanslarını yürütmekte.

SEZİL TOMBUL

Uzman Klinik Psikolog


Yeditepe Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi aldığı sırada North Carolina at Greensboro Üniversitesi’nde exchange imkanı bularak lisans hayatını bitirmeye hak kazandı ve Üsküdar Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini, “Yüksek Lisans Öğrencilerinin İletişim Becerileri ve Empati Düzeylerinin Belirlenmesi” konulu teziyle tamamladı. Klinik stajını NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde yaptı. IPSOS Araştırma ve Danışmanlık merkezinde 4 yıl boyunca medikal projeler yürüttü.

SERTAN AMBARCI

Uzman Klinik Psikolog


İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını 2016'da tamamladı. Her iki okuldan da “onur öğrencisi” olarak, yüksek lisans hastane stajından “yüksek başarı belgesi” alarak mezun oldu. Tezini “kaygı ve saldırganlık” üzerine yazan uzmanımız 2015 yılından bu yana çeşitli kliniklerde psikoterapi uyguladı ve çeşitli spor kulüplerinde sporcu ve ailelerine danışmanlık verdi. Halihazırda İzmir'de Uzman Klinik Psikolog olarak psikoterapi, seminer ve eğitim çalışmalarına devam etmekte.

EDA YILMAZ

Uzman Klinik Psikolog


Bahçeşehir Üniversitesi’nde tam burslu olarak başladığı Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın yetişkin modülünde tamamladı. Uzmanlık eğitimi esnasında başladığı ISST (International Society for Schema Therapy) onaylı Şema Terapi eğitiminin teori ve süpervizyon aşamalarını tamamladı. İstanbul ve Kocaeli’de yetişkin danışanlarıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

MERVE ELİF YILMAZ

Uzman Klinik Psikolog


Lisans eğitimini Boğaziçi Universitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Ardından Londra’ya yerleşti ve University of East London’da Klinik & Toplum Psikolojisi master programından onur derecesiyle mezun oldu. Bilişsel Davranışçı Psikoterapi, Sistemik Terapiler ve Aile terapisi eğitimlerine ek olarak insanı içinde bulunduğu sistem, toplum ve sahip olduğu kimliklerle ele alma bakış açısını kazandı. Tez sürecinde ise İngiltere sağlık sistemi olan NHS’te kullanılmak üzere bir bilişsel test hazırlayıp uygulamasını üstlendi. 2012 yılından beri çeşitli kurumlarda stajyer, gönüllü ve Uzman Psikolog olarak görev almakta.

TUNA BEREKET

Uzman Klinik Psikolog


TED İstanbul Koleji Vakfı Özel lisesinde 2010 yılında eğitimini tam burslu olarak tamamlamıştır. 2010 yılında başlamış olduğu Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tam burslu olarak eğitimine devam ederken, 2013 yılında öğrenci değişim programı olan ERASMUS projesi kapsamında Polonya Krakow Jagiellon Üniversitesinde bir dönem eğitim aldı . 2013 – 2015 yılları arasında GATA Haydarpaşa Askeri hastanesi Psikiyatri bölümünde stajına devam ederek ,2015 yılında Yeditepe Üniversitesinden mezun oldu. 2016 yılında uzmanlık eğitimi için Polonya Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisansına kabul edildi. 2017 yılında Erenköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesinde 4 ay boyunca uzmanlık stajını tamamlamıştır.2018 yılında mezun olduktan sonra Türkiye’ ye dönerek Psikiyatrist Cem Öge ile beraber kurucusu olduğu Obezite Terapi Merkezini kurmuştur. Kilo problemi olan aileler ve çocuklarıyla beraber çalışıp başarılı sonuçlara imza atmıştır.Türkçe ve İngilizce olarak terapi hizmeti vermektedir.

EZGİ ATAY

Aile ve Çift Terapisti


Özyeğin Üniversitesi Psikoloji anadal ile Uluslararası İlişkiler yandal programından onur öğrencisi olarak mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca çeşitli şirketlerde, hastanelerde ve derneklerde gönüllü olarak görev alarak staj deneyimi kazandı. Uluslararası Aile Terapisi Derneği (IFTA) ve Avrupa Aile Terapisi Derneği (EFTA) tarafından akredite edilen Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi yüksek lisans programından yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Özyeğin Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nden Aile Danışmanlığı Sertifikasını aldı. Özyeğin Üniversitesi bünyesinde kurulan Çift ve Aile Merkezi’nde yoğun süpervizyon eşliğinde birey, çift ve ailelerle görüşmeler gerçekleştirerek klinik çalışmalarını tamamladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Semiha Şakir Çocuk Evleri Sitesi’nde 2-6 yaş arası çocuklarla oyun terapisi müdahaleleri içeren psikoterapi çalışmaları gerçekleştirdi. Aynı zamanda, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli ilkokullarda çocuk gelişimi alanında seminerler verdi. Kartal Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi’nde bireylere, çiftlere ve ailelere gönüllü psikoterapi hizmeti verdi. ICEEFT (International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy) tarafından onaylanmış “Duygu Odaklı Çift Terapisi” eğitimini tamamladı ve uluslararası sertifikasyon sürecine girdi. Türk Psikologlar Derneği’nden “Çocuk Değerlendirme Testleri” uygulayıcı sertifikasını aldı. Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesi ve aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği Çift ve Aile Çalışmaları Birimi başkanıdır.

TİLBE ÇANKAYA

Uzman Klinik Psikolog


Maltepe Üniversitesi İngilizce Psikoloji lisans eğitimini bitirmiş olan Tilbe Çankaya, Üsküdar Üniversitesinde okuduğu Klinik Psikoloji Yüksek lisans programıyla da Uzman Klinik Psikolog olmaya hak kazanmıştır. Lisans döneminde çeşitli hastanelerde gönüllü olarak yaptığı çalışmalar sayesinde lisans döneminden beri psikiyatrik rahatsızlıkları gözlemleme ve yetişkinlerle görüşme şansını elde etmiştir. Lisans döneminde Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde gönüllü olarak çalışmıştır. Yüksek lisans eğitimi süresinde NP Beyin Hastanelerinde 2 yıl boyunca gönüllü olarak obsesif kompülsif bozukluk, anksiyete, sosyal fobi, panik bozukluk, özgül fobiler, panik atak, bipolar, trikotillomani, öfke problemleri, beden dismorfik bozukluğu ve depresyon gibi konularda çalışmıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince NP Beyin Hastanelerinde yatarak tedavi gören danışanlar ile görüşmüştür. Aynı zamanda lisans döneminde Eşlik Psikoloji/ Masterson Enstitüsü Türkiye’de gönüllü çalışarak danışan terapist ilişkisini gözlemleme şansı bulmuştur.

Büşra Koç

Uzman Klinik Psikolog


Psikoloji lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Acıbadem Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin çeşitli bölümlerinde 8 ay boyunca klinik stajını sürdürmüştür. Yürütülen birçok araştırmada görev almış, yüksek lisans tezini “Duygulara Yönelik İnançlar ve Yaygın Anksiyete Bozukluğu Arasındaki İlişkide Duygu Düzenleme Güçlüğünün Aracı Rolünün İncelenmesi” araştırmasıyla tamamlamıştır. Özel klinikler ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer almıştır. Hâlihazırda bireysel psikoterapi hizmeti vermeye devam etmektedir.

Kıymet Kırlı Başoğul

Uzman Klinik Psikolog


Yeditepe Üniversitesi Psikoloji lisans eğitimini  2016 yılında yüksek onur derecesiyle tamamladıktan sonra Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programını “Suriyeli Sığınmacı Kadınlarda Depresyon, Stresli Yaşam Olayları, Risk Faktörleri ve Aile Ortamı Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” başlıklı tez çalışması ile onur derecesiyle tamamladı. Lisans eğitimi sırasında GATA psikiyatri kliniğinde; yüksek lisans eğitimi sırasında 7 ay boyunca Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve özel bir danışmanlık merkezinde uzmanlık stajını tamamladı. Mezun olduktan sonra Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü olarak psikoterapi hizmeti verdi. Lisans ve yüksek lisans eğitimine ek olarak PSİKE İstanbul’un 8 ay süren Psikanalize Giriş Semineri’ni, Kln. Psk. Hakan Kızıltan’ın İleri Düzey Dinamik Terapi eğitimini, Kln. Psk. Bahattin Göktan’ın Süre Sınırlı Psikanalitik Psikoterapi eğitimini, Prof. Dr. Tevfika İkiz’in Rorschach ve TAT test eğitimini tamamladı. Yetişkinler danışanlara dinamik yönelimli psikoterapi hizmeti vermektedir.

Gülşah Tekmil Işın

Uzman Klinik Psikolog


Uzman Klinik Psikolog Gülşah Tekmil Işın, 2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji lisans eğitimini onur derecesiyle tamamladı. Lisans eğitimi sırasında, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Psikiyatri Kliniği’nde yatan hastalarla vaka çalışması ve test çalışmalarına katılarak stajını yaptı. 2016-2019 yılları arasında Mehmet Ali Aydınlar Acıbadem Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programını “Ebeveyn tutumları, bilişsel duygu düzenleme stratejileri, anksiyete duyarlılığı ve anksiyete duyarlılığında nöropsikolojik performans“ başlıklı tez çalışması ile birlikte yüksek onur derecesiyle tamamladı. Uzmanlık eğitimi sürecinde, dokuz ay boyunca Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde ve özel danışmanlık merkezinde stajını tamamladı. Aynı zamanda, hem psikanalitik hem de bilişsel ve davranışçı terapi ekolünde psikoterapi çalışmalarını süpervizyon eşliğinde sürdürdü. Lisans ve uzmanlık eğitimlerine ek olarak, Doç. Dr. Itır Tarı Cömert tarafından Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapi (BDT) eğitimi ve Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen Şema Terapi eğitimini ve Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen EMDR eğitimini tamamladı. Yetişkin danışanlar ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Elif Kurt

Uzman Klinik Psikolog


%100 bursla okuduğu Yeditepe Üniversitesi psikoloji ve antropoloji bölümlerini onur derecesiyle tamamladıktan sonra, Acıbadem Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından onur derecesiyle mezun olmuştur. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin çeşitli bölümlerinde 8 ay boyunca klinik stajını sürdürmüştür. Yüksek lisans tezini “İstanbul’da Sivil Toplum Kuruluşları Bünyesinde Suriyeli Mültecilere Destek Veren Psikologların Mesleki Deneyimlerinin Niteliksel Yöntemle Araştırılması” ile tamamlamıştır. Öğrenci olduğu dönem boyunca farklı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak yer almıştır. Bir dernekte gönüllü olarak psikoterapist olarak çalışmaktadır. Yetişkinler ile psikodinamik yönelimli psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

Beste Kabakaş

Uzman Klinik Psikolog


Yeditepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) lisans bölümünden onur derecesi ile 2014 yılında mezun olduktan sonra, Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji tezli yüksek lisansını da 3.79 ortalama ile 2016’da tamamladı. Lisans eğitimi sırasında 2012-2014 yılları arasında GATA Haydarpaşa Askeri Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde 2 yıl boyunca staj yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda görevli olarak bulundu. Uzmanlık eğitimi boyunca ve sonrasında Yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi , Çocuk ve Ergenlerde Kısa süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Oyun Terapisi eğitimlerinin teori ve süpervizyon aşamalarını tamamladı. Bunlara ek olarak Çocuk Değerlendirme Paketi Testleri, Projektif Testler(CAT,TAT, D10, Loisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, FAT , Beier Cümle Tamamlama (Çocuk ve Yetişkin), Wısc-4 Zeka Testi, Denver 2 Gelişim Testi, MMPI (Minnesota Çok Yönlü Gelişim Envanteri)gibi psikolojik testlerin uygulama yeterliliğini kazandı. İstanbul’da çocuk- ergen ve yetişkin alanında danışan görmeye devam etmektedir.

Ahmet Fahri Karabudak

Uzman Klinik Psikolog


Uzman Klinik Psikolog Ahmet Fahri Karabudak lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu olarak tamamladıktan hemen sonra uzmanlığını Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını bitirerek tamamladı. Ardından özel kliniklerde mesleğini icra etmeye başladı. Bir süre Londra’da yabancı dil eğitimleri alarak aynı zamanda teknoloji-sanal bağımlılık alanlarında araştırmalar gerçekleştirmiştir. Daha sonra Türkiye’ye dönüp özel ve devlet kurumlarında bağımlılıkla mücadele ile ilgili çalışmalar yaptı. Halihazırda İstanbul'da kendi kurumunda danışmanlık/psikoterapi ve eğitim hizmetlerine devam etmektedir.

Görkem Gözde Cengiz

Uzman Klinik Psikolog


Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olmuş, ardından Acıbadem Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programını yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Nöropsikolojik Değerlendirme eğitimi alarak tezini ' Sosyal kaygı, bağlanma, aleksitimi ve aleksitimi düzeylerinde nöropsikolojik performans arasındaki ilişkiler' üzerine yazmıştır. Eğitimi süresince akademik çalışmaların yanı sıra Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde klinik stajını tamamlamış ve çeşitli terapi merkezlerinde psikoterapi yapmıştır. Uzmanlığını aldıktan sonra Varoluşçu Analiz eğitimine başlamış, işaret dili eğitimi almış ve süpervizyonlar eşliğinde danışan görmeye devam etmiştir. Halihazırda bir dernekte psikoterapist olarak görev almakta, ergenlere ve yetişkinlere psikodinamik ekolde terapi hizmeti vermektedir.

Merve Çalış

Uzman Klinik Psikolog


Psikoloji lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde yüksek onur derecesi ile tamamlamış, ardından Acıbadem Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından onur derecesi ile mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimi sırasında Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde 8 ay süre ile staj yapmıştır. Ergen ve yetişkin psikoterapilerine yönelik birçok eğitim almıştır. Rorschach ve TAT uygulayıcısıdır. Psikodinamik ekol çerçevesinde ergen ve yetişkin bireylerle çalışmaktadır. Çalışma alanları; yeme bozuklukları, depresif şikayetler, kaygı bozuklukları, kendini ifade etme güçlükleri, ilişki problemleri, öfke, kayıp ve yas, özgüven eksikliği, takıntılar, yetişkinliğe geçişle ilgili zorluklar, stres ve travma.

Merve İpek Şentürk

Uzman Klinik Psikolog


Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sosyoloji ve Psikoloji lisans programlarını burslu olarak tamamlamış, ardından Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından mezun olmuştur. Yüksek lisans tezi kapsamında, okul öncesi çocuklarının sosyoduygusal yetkinliklerini desteklemek amacıyla bir çocuk eğitim programı hazırlamış ve bu programı Bakırköy Belediyesi’ne bağlı anaokullarında uygulamıştır. Klinik stajını ise Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (BÜPAM) süpervizyon eşliğinde üniversite öğrencileri ile gerçekleştirmiştir. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında Türk Psikologlar Derneği, KAÇUV, Tohum Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Aynı zamanda çocuk, aile ve toplum ruh sağlığı alanındaki çeşitli araştırma projelerinde çalışmış, bu araştırmaların sonucunda ortaya çıkan bilimsel makale ve sunumlarda eş yazar olarak yer almıştır. Çevrimiçi psikoterapi çalışmalarını yetişkinlerle sürdürmektedir. Klinik yaklaşımı psikodinamik temelli olup, Şema Terapi modeli ve tekniklerinden de yararlanmaktadır.

Klodin Değirmenci

Uzman Psikolog


Lisans eğitimini Koç Üniversitesi Psikoloji alanında tamamladıktan sonra Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi yüksek lisansından mezun oldu. Yüksek lisansı boyunca Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi’nde çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelerle yoğun süpervizyon altında seanslar yürüterek klinik stajını tamamladı. Eğitim hayatı boyunca çeşitli kurum ve projelerde gönüllü olarak çalıştı. Ayrıca, Theraplay Oyun Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) ve Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimlerini tamamladı. Bu terapi modellerinden faydalanarak çocuk, çift, aile ve bireylerle çalışmalarına devam etmektedir. Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin Travma Komitesi’nde aktif olarak görev almaktadır.

Emel Vatansever

Uzman Klinik Psikolog


Emel Vatansever, Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Ardından, Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programını başarıyla tamamlayıp Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Eğitim hayatı boyunca çeşitli hastanelerde, psikiyatri kliniklerinde (Fransız Lape Psikiyatri Hastanesi, Bursa Çekirge Devlet Hastanesi) ve okullarda (Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi, Özel Yeni Dünyalar Anaokulu) stajlar yapmıştır. Psikanalitik ve dinamik terapi ekolleriyle başladığı uzmanlık hayatına, 2018-2020 yıllarında tamamladığı Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi ile birlikte Varoluşçu Terapiyi de ekleyerek devam etmektedir. 2017 yılından beri yetişkinlerle bireysel psikoterapi seanslarını sürdürmektedir.

Özge Koçyiğit

Uzman Klinik Psikolog


Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yapmıştır. Lisans eğitimi sürecinde Pendik Devlet Hastanesi’nde ve özel kliniklerde; klinik psikoloji yüksek lisans sürecinde de Fransız Lape Hastanesi’nde stajlarını tamamlamıştır. Psikanalitik psikoterapi yaklaşımıyla ilgili çeşitli konularda seminerlere katılmıştır. Yetişkinlerle bireysel psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Gamze Özden

Uzman Klinik Psikolog


Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlayarak uzmanlığını aldı. Özel Fransız Lape Hastanesinde klinik stajını tamamladı. Eğitim hayatı süresince hem akademik hem de alanla ilgili çeşitli projelerde gönüllü olarak çalıştı. 2018 yılından beri yetişkinler ile bireysel psikoterapi seanslarını devam ettirmektedir.

Anıl Demircioğlu

Uzman Klinik Psikolog


Beykent Üniversitesi'nde psikoloji lisansını 2013'te tamamladıktan sonra, İngiltere Hertfordshire Üniversitesi (University of Hertfordshire) Klinik Psikolojide Araştırma (Research in Clinical Psychology) Yüksek Lisans bölümünden “takdir derecesi” ile 2017 yılında mezun oldu. Yüksek lisans tezini “Obsesif-Kompulsif Bozukluk Belirtileri Taşıyan Katılımcılarda Aleksitimi, İğrenme, İçsel Farkındalık ve İçsel Duyarlılık” üzerine yazan uzmanımız, lisans eğitimi boyunca Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Eyüp Devlet Hastanesi ve Psikomer Psikiyatri Merkezi’nde gönüllü stajyer olarak deneyim kazandı. 2019 senesinde İstanbul Üniversitesinde Çocuk Gelişimi lisans eğitimine de başlayarak farklı alanlarda yetkinlik kazanmaya devam etmektedir. 2017 yılından bu yana çeşitli klinik ve hastanelerde psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Cansın Alsancak

Uzman Klinik Psikolog


İstanbul Bilgi Üniversitesi psikoloji anadal, medya&iletişim yandal programlarını onur derecesiyle tamamlamıştır. Aynı zamanda lisans sürecinde Humanite Psikiyatri ve Özel Fransız Lape hastanesinde staj yapmıştır. Sonrasında, yüksek lisans derecesi almak üzere Londra’ya gitmiş ve yüksek lisans derecesini King’s College London’da ‘Mental Health Studies’ (klinik psikoloji) alanında tamamlamıştır. Tezini Prof Edmund Sonuga-Barke süpervizörlüğünde erkek ve kız çocuklarındaki dikkat ve hiperaktivite problemlerinin farklılıkları üzerine yazmıştır. Bu süreçte Maudsley Hastanesi’nde (Londra) Dr. Florian Ruths’un yürütmekte olduğunu Mindfulness Based Group Therapy (Farkındalık Terapisi) programında psikolog asistan olarak staj yapmıştır. Şu anda da aktif olarak yetişkinlerle online seans yapmaya devam etmektedir. Yetişkinlerde TAT, MMPI ve Nöropsikolojiik değerlendirme envanteri uygulayıcısıyken çocuklarda ise WISC-4 (Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği) uygulayıcısıdır. Klinik yaklaşımı bilişsel terapidir fakat Şema Terapi modeli ve Gestalt terapi tekniklerinden de yararlanmaktadır.

Gizem Berikan Beydemir

Uzman Klinik Psikolog


İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olduktan sonra Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini Kingston Üniversitesi Londra’da tamamladı. Bireylerde doğum sırasının karaktere etkisi üzerine yazdığı tez ile Klinik Psikolog ünvanı aldı. 2013’den itibaren İstanbul’da uluslar arası okullarda okul psikoloğu olarak görev yaptı ve farklı kültürlerden insanlar ile çalışma fırsatı buldu. Aynı zamanda özel danışmanlık merkezlerinde çocuk ve yetişkinlerle psikoterapi seansları gerçekleştirdi. 2019 yılında memleketi İzmir'e döndü. Alana yeni katılan meslektaşlarına Çocuk Testleri Eğitimi vermekte ve psikoterapi alanında danışan görmeye burada devam etmekte. Çocuk ve ergenler ile Çocuk Merkezli Oyun Terapisi kanalıyla çalışmakta iken yetişkinler ile Bilişsel Davranışçı ve Şema Terapi yaklaşımlarını benimsemektedir.

Alara Candan Yağcı

Uzman Klinik Psikolog


Kanada’nın Bishop's Üniversitesi'nde Psikoloji (Uygulamalı Psikoloji konsantrasyonu ile) lisans programını onur derecesiyle tamamlayarak, 4 senelik eğitim programını 3 senede bitirmeye hak kazandı. Türkiye’ye döndükten sonra uzmanlığını 3.81/4.00 ortalama ile Bahçeşehir Üniversitesi’nde (Tezli/İngilizce) tamamlayıp Uzman Klinik Psikolog unvanına hak kazandı. Yüksek lisans süresince hastane stajı kapsamında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Tezini ise; iş yeri depresyonu ve tükenmişlik sendromunun beyaz yakalı çalışanların performansı üzerindeki ilişkisi üzerine tamamladı. Akabinde çeşitli kurum ve derneklerde görev aldı. En nihai amacı ulaşabildiği kadar insana ulaşmak ve hayatlarına dokunabilmek olduğundan, birçok alanı kapsayan ve geniş̧ kitlelere ulaşmasını sağlayacak ek eğitimler aldı ve almaya da devam etmekte.

Cemre Eker

Uzman Klinik Psikolog


Cemre Eker, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra Londra Kingston Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanı almıştır. Kariyeri boyunca çeşitli psikoterapi merkezlerinde, okullarda, rehberlik ve danışma merkezlerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde Klinik Psikolog olarak görev yapmıştır. Bunların yanı sıra Wisc-IV ve CAS gibi global ölçeklerin de eğitimini alarak birçok farklı kurumda testörlük yapmıştır. Ölüm ve Yas, Hasta ve Hastalık Psikolojisi gibi farklı eğitimleri başarıyla tamamlamış olmakla birlikte Bilinçli Farkındalık(Mindfulness) ve Öz Şefkatli Farkındalık (Self-Compassion Focused Therapy) gibi yurt dışı eğitimlerine de düzenli olarak katılarak kendini bu alanlarda da geliştirmiştir.

Damla Tükten

Uzman Klinik Psikolog


Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümününden onur derecesiyle mezun oldu, ardından Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans eğitimini “İç Güdümlü ve Dış Güdümlü Dindarlığın Şiddet Eğilimi Üzerindeki Etkisi ve Duygu Düzenlemenin Aracı Etkisi” konulu teziyle 2019 yılında tamamlamıştır. Reem Nöropsikiyatri Merkezi, Özel Fransız Lape Hastanesi’nde stajlarını yaptı. MMPI, Boşanma ve Yas ile Psikoterapi Çalışması eğitimlerini tamamladı. Yetişkinlerle, Bilişsel-Davranışçı Terapi yönelimiyle psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.
Başlayın