Adile Adil Sarıtaş

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Aile İçi İletişim Sorunları Depresyon Duygudurum Bozuklukları EMDR Ergenlik Sorunları Fobi Göçmen / Expat Sorunları Havacılık Psikolojisi İlişki Sorunları Kaygı Kayıp ve Yas Nöropsikolojik testler Öfke Yönetimi Özgüven Problemleri Şema Terapi Travma ve TSSB Uyum Problemleri Ayrılma Kaygısı

Hakkında

Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünü başarıyla tamamladı. Şu anda ergenler ve yetişkinlere psikodinamik yönelimli psikoterapi hizmeti vermektedir. Lisans eğitimi sonrasında İstanbul’da özel psikoterapi merkezinde bir yıl staj yaptı, İ.Ü Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı, Nöropsikoloji Laboratuvarında altı ay gönüllü staj yaptı ve hastaları değerlendirme ve rapor hazırlama sürecinde aktif görev aldı. Yüksek lisans eğitimi sürecinde Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde hastaların tanı ve tedavi sürecini gözlemleme tecrübesi oldu. Yüksek lisans tez araştırmasını ‘‘Türkı̇ye’deki Göçmenlerde; Adaptasyon, Çok Kültürlü Kişilik, Travma Sonrası Büyüme ve Ruhsal Belirtiler Arasındakıi İlişkinin İncelenmesi’’ başlıklı teziyle tamamladı. Lisans eğitiminin ardından Prof.Dr. Gonca Soygüt Pekak'ın verdiği Şema Terapi teorik eğitim modülünü, Uzman Psikolog Emre Konuk’tan EMDR Terapisi eğitimi, Türk Psikologlar Derneğinden Nöropsikolojik Testler, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri eğitimi, Klinik Psikolog ​Songül Bozkurt’un verdiği Rorschach mürekkep lekesi testi eğitimi aldı.

Eğitim

Uludağ Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Maltepe Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulama ve Yorumlama Eğitimi, 2015, Türk Psikologlar Derneği, İstanbul.

• Rorschach Test Eğitimi, 2015, Dr. Songül Bozkurt, Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği, İstanbul.

• Nöropsikolojik Testler Eğitimi, 2015, Uzman.Psk. Şükriye Akça Kalem, Türk Psikologlar Derneği, İstanbul.

• Şema Terapi Teorik Eğitim Modülü, 2015-2016, Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak, Ankara.

• Nöropsikolojik Değerlendirme 1.Modül, 2016, Prof. Dr. Öget Öktem Tanör, İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

• EMDR Terapisi 1.Düzey eğitimi, 2021, Uzm.Psk. Emre Konuk, Davranış Bilimleri Enstitüsü, İstanbul.

• Süpervizyon, Psikiyatrist Hülya Deniz, 2019 yılından beri devam etmektedir.

• Havacılık Sektöründe Psikolojik Danışmanlık Giriş Eğitimi, Uzman Klinik ve Sağlık Psikoloğu Gonca Küçüktetik & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.