Aslı Özkan

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör

Hakkında

2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 75.Yıl Dinlenme ve Bakımevi’nde psikolog olarak başladığı meslek hayatına Adalet Bakanlığına bağlı çeşitli ceza ve tevkif evlerinde devam etti. 2009 yılında Ankara Üniversitesi Adli Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamladı. Adalet Bakanlığı’nda çalıştığı süre boyunca öfke kontrolü, alkol ve madde bağımlılığı, kendine zarar verme davranışı ve aile,çocuk eğitimi gibi konularda eğitimler aldı ve daha sonra bu konularda eğitimci olarak görev yaptı. 2011 yılında bakanlıktaki görevinden ayrıldı ve Okan Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Bağımlılık Tedavisi, Motivasyonel Görüşme Teknikleri, Kriz, Travma ve Yas Danışmanlığı, Çocuk ve ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi konularında eğitimlere katıldı. Tamamladığı eğitimler doğrultusunda ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı yaklaşımını kullanarak bireysel psikoterapi hizmeti vermeye devam etmektedir.

Çalışma Alanları

Agorafobi

Bağımlılık

Bilişsel Davranışçı Terapi

Davranışsal Sorunlar

DEHB

Depresyon

Fobi

İstifleme

Kaygı

Kendine Zarar Verme

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Öfke Yönetimi

Özgüven Problemleri

Panik Bozukluk

Sağlık Kaygısı

Sınav Kaygısı

Sosyal Kaygı

Stres

Travma ve TSSB

Dikkat Eksikliği

PMS


Eğitim

Hacettepe Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

İstanbul Okan Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Şema Terapi: Model ve Teknikler ve Borderline ve Narsistik Kişilik Bozukluklarında Şema Terapi Uygulamaları, Psikonet - Dr. H. Alp Karaosmanoğlu

• Anksiyete Tuzaklarına Kognitif Davranışçı Terapi Çözümleri, CBTİstanbul - Dr. Christine A. Padesky

• Kriz, Yas, Travma Danışmanlığı, Başkent Psikoloji Atölyesi - Dr. Nevin Dölek

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.