Bipolar Bozukluk Depresyon Fobi İlişki Sorunları Kaygı Kayıp ve Yas Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Panik Bozukluk Sosyal Fobi Travma ve TSSB Yaşlılık ile Alakalı Hastalıklar Yeme Bozuklukları

Hakkında

2015 yılında Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans döneminde Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Nöropsikoloji Laboratuvarında ilgili testlerin uygulanıp raporlanması aşamasında gözlemci olarak staj yapmıştır. Ardından Balıklı Rum Hastanesi psikiyatri bölümünde yatan hasta dosyalarının incelenmesi, bu kişilerle görüşme, alkol madde kullanım bozukluğu olan bireylerle yapılan günlük toplantılara katılma ve elektrokonvülsif terapi seansını gözlemlemeyi içeren yaz stajını tamamlamıştır. Lisans eğitiminden sonra İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarında 1 yıl süreyle (gönüllü) psikolog olarak nöropsikolojik testler uygulayıp raporlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Mehmet Z. Sungur’dan Avrupa Kognitif ve Davranış Terapileri Birliği akreditasyonlu 450 saatlik teorik ve süpervizyon içeren eğitimini tamamlayıp Kognitif ve Davranış Terapisti olmuştur. Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak klinik psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır. Yüksek lisans eğitiminde 2 okul dönemi boyunca danışanlarla terapi sürecine girerek Bilişsel ve Davranışçı Terapi ekolünde süpervizyon almıştır. Ayrıca tez konusu bakımından özel ilgisi olan romantik ilişkilerle ilgili Gottman Çift Terapisi I. Düzey eğitimini tamamlamıştır. Şubat- Temmuz 2021 tarihleri arasında Küçükyalı Kadın Dayanışma Merkezi’nde (gönüllü) klinik psikolog olarak görev almıştır. Online seanslarla danışanların terapi süreçlerine eşlik etmektedir.

Eğitim

Bilkent Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Okan Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Gottman Çift Terapisi Eğitimi 1. Düzey, Filiz Kaya Ataklı & Özge Altan Aytun, Psikoloji İstanbul

• Kognitif ve Davranışçı Terapi Eğitimi, Mehmet Z. Sungur, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği

• Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyon, Okan Üniversitesi

• Nöropsikoloji Eğitimi, Öget Öktem Tanör & Şükriye Akça Kalem, Nöropsikoloji Derneği, 02.2016-04.2016

• Nöropsikolojik Değerlendirme Test Eğitimi, Şükriye Akça Kalem, Türk Psikologlar Derneği, 09.2015

• Minnesota Çokyönlü Kişilik Envanteri Uygulama ve Yorumlama Eğitimi (MMPI), Türk Psikologlar Derneği, 07.2015

• Mikro Beden Dili, Yaşamartı, 12.2013

• Etkili İletişim, Yaşamartı, 12.2013

• Güz Okulu (Konu: Yas), Vamık D. Volkan, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), 09.2013

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indir ve size en uygun psikologu eşleyelim, ücretsiz ön görüşmenizi yapın ve alanında uzman psikologlarımızla görüşün.