Uzman Klinik Psikolog Burcu Zeynep Alper

Burcu Zeynep Alper

Uzman Klinik Psikolog

Duygudurum Bozuklukları Travma ve TSSB Kültürlerarası Uyum Tekrarlayan Yaşam ve Kişilik Örüntüleri

Eğitim

  • Universiteit Leiden

    Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

  • Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü

    Psikoloji / Lisans

Çalışma Ekolleri

Psikodinamik / Psikanalitik Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi

Hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Psikoloji Bölümünden yüksek şeref öğrencisi unvanıyla 2014 yılında mezun oldu. Hemen sonrasında Universiteit Leiden Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Çalışmalarını Dünya Doktorları Derneği ve Sınır Tanımayan Doktorlar gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında insani yardım alanında sürdürdü. Halen bu alanda Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek Takım Lideri olarak çalışmalarına devam eden Zeynep Alper, yurt dışı ve yurt içindeki bireysel terapi hizmetlerini de sürdürmektedir.

Çalışma Alanları

Sosyal Fobi Panik Bozukluk Göçmen / Expat Sorunları Bağlanma Sorunları İletişim Problemleri Kültürel ve Etnik Kimlik Negatif Düşünceler Olumsuz Anılar ve Deneyimler Sosyal Kaygı Stres

Seminerler ve Konferanslar

  • BDT Yönelimli Klinik İlk Görüşme ve Değerlendirme Eğitimi - Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (Janus Psikoloji)
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Kuram ve Uygulama Eğitimi - Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (Motive Psikolojik Hizmetler)
  • LGBT Ruh Sağlığı Atölyeleri - Türk Psikologlar Derneği & KaosGL
  • Kabul ve Kararlılık Terapisi Kuramsal ve Uygulamalı Eğitimi - Bağlamsal Bilimler ve Psikoterapiler Derneği & Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği