Dilara Cura

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Aile İçi İletişim Sorunları Bağlanma Sorunları Bilişsel Davranışçı Terapi Boşanma Çözüm Odaklı Terapi Depresyon Eklektik Terapi EMDR Evlilik ve Evlilik Öncesi Konular Fobi Hamilelik, Doğum Öncesi, Doğum Sonrası İlişki Sorunları Kaygı Motivasyon Sorunları Öfke Yönetimi Özgüven Problemleri Panik Bozukluk Sosyal Fobi Stres Travma ve TSSB

Hakkında

Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde Psikoloji (İngilizce, %100 Burslu) Bölümü ve Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü) ile çift anadal yaparak iki bölümü eş zamanlı olarak yüksek onur dereceleri ile tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından uzmanlık eğitimi için Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji (Yetişkin Modülü) yüksek lisans programını “Çocukluk Çağı Travmalarına Sahip Bireylerin Bilişsel Esneklik Düzeyleri ve Duygu Düzenleme Becerileri Arasındaki İlişki” konulu proje ile tamamlamıştır. Ayrıca lisans eğitimi devam ederken çeşitli kurumlarda, okullarda ve hastanelerde stajlar yapmıştır. Bunlara ek olarak lisans eğitimi süresince Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü kapsamında Psikodinamik Terapi ekolü ile süpervizyon alarak, bireysel danışmanlık ve grup psikolojik danışmanlığı sürecini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında, yetişkin bireylerle Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüyle seanslarını ilerletmiş ve süpervizyon sürecini tamamlamıştır. Prof. Dr. Hakan Türkçapar'dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini; Davranış Bilimleri Enstitüsü Emre Konuk ve Asena Yurtsever'den almış olduğu EMDR 1 Düzey Eğitimini tamamlamıştır. Çalışmalarına yetişkin terapisi ve ebeveyn danışmanlığı ile devam etmektedir. Danışanın ihtiyaçlarını baz alarak EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi ekolleri ağırlıklı olmakla birlikte, tüm ekolleri harmanlayan bir yaklaşım olan eklektik terapi ile de çalışmaktadır.

Eğitim

Yeditepe Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Okan Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Prof. Hakan Türkçapar

• EMDR Terapisi I. Düzey Eğitimi - Davranış Bilimleri Enstitüsü

• Stres Yönetimi

• Yaratıcı Drama Eğitimi

• Duygular, Beyin ve Gelişim Semineri - Isabelle Filliozat

• Bebekten Sonra İlişkiler Webinarı - Filiz Kaya Ataklı, Özge Altan Aytun ve Nilüfer Devecigil

• İlişki Ustaları: Mutlu İlişkilerin Formülü Webinarı - Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun

• İçimizdeki Şiddet, İçinde Yaşadığımız Şiddet, Psikanalitik Bakışlar 9 Sempozyumu

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.