Gonca Küçüktetik

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Cinsel Kimlik Disforisi Depresyon Evlilik ve Evlilik Öncesi Konular Kaygı Kayıp ve Yas Kültürlerarası Uyum Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Öfke Yönetimi Panik Bozukluk Psikosomatik Bozukluklar Sağlık Kaygısı Stres Saç Yolma Hastalığı Yeme Bozuklukları Anksiyete

Hakkında

Macaristan’ın Budapeşte şehrinde bulunan, ülkenin en köklü üniversitesi olan ELTE Üniversitesi’nde İnsan Davranışları Filolojisi alanında lisansını ve akabinde Klinik ve Sağlık Psikolojisi alanında çift ana dalda yüksek lisansını bölüm birincilikleri ile tamamlamış olup 2012 yılında Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Uzun yıllar yurtdışında yaşamış olması sebebi ile de tezini multikültürel çocuklar ve yetişkinlerin gelişimi üzerine odaklayarak, “Üçüncü Kültür Çocuklarının” karakter özelliklerini ve davranışlarını ölçme imkanı bulmuştur. Farklı illerde birçok psikiyatri merkezinde çalışmak; zengin bir danışan profili ile çalışma imkanı sunmanın yanı sıra kişisel gelişimine de katkı sağlamıştır. Psikotik bozukluklarda destekleyici terapi, OKB, kaygı, fobiler, panik atak, trikotillomani, yeme bozuklukları, kişilik bozuklukları, ilişkisel ve çift terapileri konuları çalıştığı alanlardan bazılarıdır. 860 saatlik Bütüncül Psikoterapi teorik eğitim, formülasyon ve süpervizyon aşamalarını tamamlamış olup özellikle nesne ilişkileri odaklı bütüncül psikoterapi ekolünü takip etmektedir. Fakat terapi seanslarını; her bireyin özgün olması esasına dayanarak işletmektedir. Masterson Yönelimli Psikoterapi, Kernberg’in Aktarım Odaklı Psikoterapi, Duygu Odaklı Terapi sertifikasyonlarına sahiptir. Psikoloji ve psikoterapi bilimi yanı sıra Havacılık Psikolojisi alanında da aktif olarak çalışmaktadır. İngilizce dilinde terapi yapmaya yetkindir. Diğer ilgi ve çalışma alanları arasında sözlü-yazılı çeviri, kurumsal koçluk ve akademik danışmanlıktır.

Eğitim

ELTE University

Psikoloji / Lisans

ELTE University

Klinik ve Sağlık Psikolojisi / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Bütüncül Psikoterapi Eğitimi, Psikoterapi Enstitüsü, 2013 - 2016

• Bütüncül-Grup Şema Terapisi, Workshop, Judith Shoenholtz-Read, 2017

• Duygu Odaklı Terapi Eğitimi, Psikoterapi Enstitüsü, 2017

• Masterson Yönelimli Psikoterapi Eğitimi, Psikoterapi Enstitüsü, 2016

• Nöro-Psikolojik Testler ve Klinik Uygulamaları (42 saat + 7 saatlik süpervizyon) Türk Psikologlar Derneği

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

• LGBTİ+ Temel Kavramlar ve Ruh Sağlığı, 17 Mayıs Derneği & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.