Hasan Burak Eyüpoğlu

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Dissosiyatif Bozukluklar Duygudurum Bozuklukları Kaygı Kişilik Bozukluğu Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Bedenselleştirme-Somatizasyon Travma ve TSSB Yeme Bozuklukları

Hakkında

İstanbul Şehir Üniversitesi psikoloji bölümünü tam burslu tamamladıktan sonra yine aynı üniversitenin klinik psikoloji yüksek lisans programından mezun olarak uzman unvanını almıştır. Moodist Nöroloji ve Psikiyatri Hastanesi’ndeki stajının yanı sıra birçok projede görev almış, yüksek lisans tezinde erken dönem yaşantılar ve bedenselleştirme arasındaki ilişkileri araştırmıştır. Yine yüksek lisans döneminde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarında yürütücü asistanlık yapmıştır. Halen University of Dundee’de doktora eğitimine devam etmekte olup, dissosiyatif kimlik bozukluğu konulu araştırmasını sürdürmektedir. Bazıları kamu kuruluşlarınca organize edilen çeşitli proje ve çalışmalarda Mindfulness ve Diyalektik Davranış Terapisi eğitimleri vermiştir. Yetişkinlere yönelik bireysel terapi hizmeti vermeye devam etmekte ve Şema Terapi ve Diyalektik Davranış Terapisi ekolleri ile çalışmaktadır.

Eğitim

İstanbul Şehir Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

İstanbul Şehir Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• 8 Weeks Dialectical Behavioral Therapy Skill Training to Local Government Workers

• Dissociative Identity Disorder – Diagnosis and Treatment Trainer - Prof. Dr. Medaim Yanık

• Clinical Intervention to Trauma Culturally Adapted, Somatic-Focused CBT (CA CBT) for PTSD (by Devon E. Hinton, M.D., PhD.)

• MMPI (Minnesota Multiphasic Personality Inventory) Evaluation

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.