Hazal Aymandir

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Aile İçi İletişim Sorunları Bilişsel Davranışçı Terapi Depresyon Kaygı Metakognitif Terapi Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Yeme Bozuklukları

Hakkında

Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur öğrencisi olarak tamamladı. Koç Üniversitesi Bilişsel Psikoloji Yüksek Lisans programına burslu olarak kabul edildi ve eğitimi boyunca kısa süreli hafıza kapasitesi ve dil teorileri üzerine çalışırken bir yandan da eğitim ve araştırma asistanı olarak görev yaptı. Ardından 5 sene boyunda insan kaynakları alanında özel sektörde çalıştı. 2018 yılında İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programını cinsel şikayetler, Covid-19 süreci ve bilişsel dikkat kilitlenmesi sendromu üzerine çalışarak yüksek onur derecesiyle tamamladı. Klinik yaklaşımı bilişsel davranışçı terapi (BDT) olup metakognitif terapi modeli ve tekniklerinden de faydalanmaktadır.

Eğitim

Bilkent Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

İstanbul Kent Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur, 1 yıl, 2018

• Cognitive Therapy Methods and Depression, National Psychology Students Congress, 2012

• Cognitive Therapy Methods, Bilkent University, 2011

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

• LGBTİ+ Temel Kavramlar ve Ruh Sağlığı, 17 Mayıs Derneği & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.