Kıymet Kırlı Başoğul

Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör

Hakkında

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamladıktan sonra Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programını “Suriyeli Sığınmacı Kadınlarda Depresyon, Stresli Yaşam Olayları, Risk Faktörleri ve Aile Ortamı Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” başlıklı tez çalışması ile onur derecesiyle tamamladı. Lisans eğitimi sırasında GATA psikiyatri kliniğinde; yüksek lisans eğitimi sırasında 7 ay boyunca Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve özel bir danışmanlık merkezinde uzmanlık stajını tamamladı. Mezun olduktan sonra Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü olarak psikoterapi hizmeti verdi. Lisans ve yüksek lisans eğitimine ek olarak PSİKE İstanbul’un 8 ay süren Psikanalize Giriş Semineri’ni, Kln. Psk. Hakan Kızıltan’ın İleri Düzey Dinamik Terapi eğitimini, Kln. Psk. Bahattin Göktan’ın Süre Sınırlı Psikanalitik Psikoterapi eğitimini, Prof. Dr. Tevfika İkiz’in Rorschach ve TAT test eğitimini, Prof. Dr. Doğan Şahin’in Kişilik, Kişilik Bozuklukları ve Dinamik Psikoterapi Eğitimi: Aktarım Odaklı Terapi eğitimini; PSİKE İstanbul’un Vaka Çalışmaları ve Kln. Psk. Hakan Kızıltan’ın dinamik yönelimli terapi grup süpervizyonlarını tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi’nde (BÜREM) gönüllü klinik psikolog olarak çalışmaktadır. Yetişkin danışanlara dinamik yönelimli psikoterapi hizmeti vermektedir. Kendi terapi ve bireysel süpervizyon süreçlerinden geçmektedir.

Çalışma Alanları

Depresyon

Dissosiyatif Bozukluklar

Havacılık Psikolojisi

İletişim Problemleri

İlişki Sorunları

Kaygı

Kayıp ve Yas

Kişilik Bozukluğu

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Öfke Yönetimi

Özgüven Problemleri

Panik Bozukluk

Psikosomatik Bozukluklar

Travma ve TSSB

Yeme Bozuklukları

Yetersizlik

İş Yaşamına İlişkin Sorunlar


Eğitim

Yeditepe Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Psikanalitik Yönelimli Terapi Grup Süpervizyonu – Prof. Dr. Yeşim Korkut

• Psikanalitik Yönelimli Terapi Bireysel Süpervizyonu - Prof. Dr. Yeşim Korkut

• Diyalektik Davranışçı Terapi Bireysel Süpervizyonu - Doç. Dr. Işıl Bilican

• Süre Sınırlı Psikanalitik Psikoterapi - Kln. Psk. Bahattin Göktan

• Dinamik Terapide İleri Düzey - Kln. Psk. Hakan Kızıltan

• Psikanalize Giriş Semineri - PSİKE İstanbul

• LGBTİ+ Temel Kavramlar ve Ruh Sağlığı, 17 Mayıs Derneği & Hiwell, 2022

• Havacılık Sektöründe Psikolojik Danışmanlık Giriş Eğitimi, Uzman Klinik ve Sağlık Psikoloğu Gonca Küçüktetik & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.