Meryem Gümüş

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Depresyon Ergenlik Sorunları Fobi İletişim Problemleri İlişki Terapisi Kişilik Bozukluğu Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Öfke Yönetimi Panik Bozukluk Sınav Kaygısı Bedenselleştirme-Somatizasyon Sosyal Fobi Stres Travma ve TSSB Uyku veya Uykusuzluk Anksiyete

Hakkında

Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur öğrencisi olarak tamamladıktan sonra Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında “Bilişsel Duygu Düzenleme Stratejileri ile Psikolojik Dayanıklılık ilişkisinde Proaktif Başa Çıkmanın aracı rolü” başlıklı tez çalışması ile yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesinde, Kadiköy Belediyesinde ve özel bir danışmanlık merkezinde stajlarını tamamladı. Marmara Üniversitesi’nde Aile/Çift Danışmanlığı eğitimini tamamladı ve sınavı başarıyla geçerek Aile/Çift Danışmanı olmaya hak kazandı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımını benimsedi, bu alanda süpervizyon eşliğinde danışan kabulüne başladı. Anlaşmalı olduğu özel danışmanlık merkezlerinde yetişkin, ergen ve çiftlerle psikoterapi seansları yürüttü. Şuanda belediyede, psikoterapi seansları yürütmeye devam etmekte, psikoloji içerikli seminerler düzenlemektedir.

Eğitim

Bahçeşehir Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Okan Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Mindfulness, Psikolog Dr. Ayşe Meltem Budak, 48 saat, 2016

• Aile Danışmanlığı, Marmara Üniversitesi, 350 saat

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.