Vera Çağlayan

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Bağımlılık Depresyon İletişim Problemleri İlişki Sorunları Kayıp ve Yas Kişilik Bozukluğu Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Öfke Yönetimi Panik Bozukluk Bedenselleştirme-Somatizasyon Sosyal Fobi Stres Travma ve TSSB Yeme Bozuklukları

Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra İngiltere’de bulunan University of Reading’de Clinical Aspects of Psychology yüksek lisans programını, Bilişsel (Kognitif) Davranışçı Terapi (BDT) ekolünde tamamlamıştır. Yüksek lisansı tamamladıktan sonra aynı üniversitede araştırma asistanı olarak, yeme bozukluklarının yerel sağlık merkezlerindeki tedavi süreci hakkında sistematik derleme makalesi yazmış, aynı zamanda uygulanan tedavi süreçlerini yakından gözlemlemiştir. Bir buçuk yıl online terapi hizmeti verdikten sonra özel bir psikiyatri hastanesinin AMATEM bölümünde yaklaşık iki yıl yatılı hastalarla bireysel ve grup terapilerini yürüttü. Hastanenin klinik servisinde ayaktan danışan da görmüştür.

Eğitim

Hacettepe Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

University of Reading

Clinical Aspects of Psychology / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Cognitive Behavioural Therapy (CBT) Practitioner Certificate

• Introducing Your Mindfulness Practitioner Course (Level I, II, III & Master)

• Psychotherapy Section One Day Conference: Food: Disorder or Wellbeing

• Heartfulness tai chi, meditation, self-compassion workshop

• Bilişselden Dinamiğe Bütüncül Bir Yaklaşım Olarak Benlik Örgütlenmesi ve Psikoterapi (Grup Çalışması)

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.