Zeynep Sarıkaya

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör

Hakkında

Lisans eğitimini psikoloji alanında Işık Üniversitesi’nde İngilizce olarak tamamlayarak onur derecesi ile mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca asistan araştırma görevlisi olarak okul bünyesinde yürütülen araştırmalara destek verirken çeşitli hastanelerin psikiyatri bölümlerinde gönüllü olarak hasta gözlemlerinde bulundu. Klinik stajını ise Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde gerçekleştirdi. Erasmus programı ile lisans eğitiminin bir dönemine İngiltere’deki Cardiff Metropolitan Üniversitesi’nin psikoloji bölümünde devam etti. Tezini sınav kaygısının performansa olan etkisi hakkında yazdı. Ardından yüksek lisans eğitimini Londra’daki Queen Mary Üniversitesi’nde ruh sağlığı psikolojik terapiler bölümünde tamamladı. Çalışma hayatına İngiltere’de sağlık bakanlığına bağlı Lewisham Hastanesinin akut psikiyatri servisinde klinik destek çalışanı olarak başladı. Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra ise çeşitli okullarda psikolojik danışman olarak okul çağındaki çocuklarla çalışmaya devam etti. Genç ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarını Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımını benimseyerek sürdürmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve British Psychological Association üyesidir.

Çalışma Alanları

Depresyon

Ebeveyn Danışmanlığı

Kaygı


Eğitim

Işık Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Queen Mary University of London

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Psikoterapi Süpervizyonu, Dr. Damla Til Öğüt, devam etmekte

• Beck Yönelimli Kognitif Terapi, Dr. Emel Stroup CBTistanbul (80 saat)

• Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Terapi, Dr. Başak Demiriz (72 saat)

• Deneyimsel Oyun Terapisi I. Modül, Nilüfer Devecigil Psikoloji İstanbul

• Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı, Zümra Atalay Mindfulness Institute, 8 hafta

• Çocuklar için Mindfulness Eğitmen Eğitimi (4-12 yaş) Eline Snel Metodu, Sepin İnceer Academy for Mindful Teaching, Rapor aşamasında

• MOXO Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikasyon Eğitimi, MOXO Türkiye

• Dikkat ve Algı Testleri Eğitimi, Klinik Psikoloji Enstitüsü

• Pedagojik Formasyon, Marmara Üniversitesi

Zeynep Sarıkaya

Uzman Klinik Psikolog
GÖRÜŞME AYARLA
Lütfen 3 adet tarih seçiniz
Önerilecek Tarihler
Zaman Dilimi:

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.