Geçecek mi? – Hiwell

Geçecek mi?

Kendimle İlişkim Nasıl Değişti?
16 Haziran 2020

Benim de çok çok umutsuz hissettiğim zamanlar oluyor. Her şeyin kötüye gittiğine inandığım, hiç düzelmeyeceğini düşündüğüm, yataktan kalktığımda bile yorgun olduğum zamanlarım.

Seminere gidiyorum, arkadaşıma diyorum ki halledemiyorum bazı şeyleri. Olmuyor. Bir kitap öneriyor bana. Bunu oku, olacak diyor. Peki diyorum. Seminere giriyorum.

Seminerde bir cümle söylüyorlar. ‘Hiçbir şey kalıcı değil, bu da geçecek.’ Kitaptan bir cümle aklıma geliyor. Bir çocuk düştüğünde ona ‘yaran ilk zamanki kadar acımıyor olmalı’ denmeliymiş. Evet ilk hissettiğim kadar acıtmıyor, ağrıtmıyor hiçbir duygum. İlk terk edilişimi düşünüyorum, ilk başarısızlığımı… Ne kadar zordu Allah’ım. Şimdi gülebiliyorum o halime. Seminerden çıktım. O kitabı sipariş ettim. Kendime de bu notu yazdım.

Kitap o kadar geç geldi ki. Ama geldiğinde o zaman hissettiğim duygular geçmiş, hallolmayacağını düşündüğüm her şey hallolmuştu. Öyle işte, kalmadı, o da geçti.

Bir not: Şu an ne hissediyorsan eğer, endişelenme. Geçecek.

Neslihan Çalışkan
Neslihan Çalışkan
%100 bursla okuduğu Özyeğin Üniversitesi'nde psikoloji lisansını 2016'da onur derecesiyle tamamladıktan sonra, İtalya Bergamo Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünden 110/110 tam puan ve "distinction" yani en yüksek başarı derecesiyle 2018'de mezun oldu, İtalyan Devlet bursu ve DSU burslarına hak kazandı. The University of Northhampton başta olmak üzere, çeşitli kliniklerde çalışarak pratik tecrübe kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başlayın