Formdaki sorulara verdiğiniz yanıtlar doğrultusunda size en uygun terapistleri görebileceksiniz. Listeden seçim yaparak Hiwell mobil uygulamasından veya https://portal.hiwellapp.com/ adresinden portala giriş yaparak online terapistinize ulaşabilir ve online terapiye başlamadan önce ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Mobil uygulamamızı App Store, Google Play Store ve Huawei AppGallery’de bulabilirsiniz.

Ön görüşme davetinde bulunabilmek için uygun olduğunuz tarihleri terapistinize mesaj yoluyla veya önerilen tarihler arasından seçim yaparak iletebilirsiniz. Terapistiniz size 24 saat içinde dönüş yapacaktır. 15 dakikalık ön görüşmeler görüntülü görüşme şeklinde gerçekleşmektedir.

Hiwell mobil uygulamasında yer alan Seans Satın Alın kısmından veya web sitemizdeki portal'dan online terapi seanslarınızı alabilirsiniz. 1 seans ücreti tüm online psikologlarımız için aynı olup 1248 Türk Lirasıdır. Toplu alımlar için avantajlı paketlerimizi incelemeyi unutmayın!

Online terapi seanslarınıza ister mobil cihazınızdan ister masaüstü cihazınızdan katılabilirsiniz.

Etik ve güvenilir hizmet sağlama önceliğimiz doğrultusunda, bünyemizde yalnızca yüksek lisansını tamamlamış ve Y.Ö.K. üzerinden diploma kontrolleri yapılmış terapistleri bulundurmaktayız. Hiwell’in uzman online terapist kadrosu, klinik psikoloji ya da çift ve aile terapisi alanlarından mezun, alanında deneyimli, süpervizyon sürecini tamamlamış veya devam etmekte olan online terapistlerden oluşmaktadır. Hiwell uzmanları anksiyete, depresyon, stres, cinsel sorunlar, fobiler, öfke kontrolü, işle ilgili sorunlar, ilişki ve aile sorunları gibi konularda uzmanlıklara sahiptir. Bireysel (Yetişkin) terapi, Çift ve Aile terapisi, Çocuk ve Ergen psikoterapi alanlarında destek sağlamaktayız.

Platformumuzda bu saat aralıklarında çalışan birçok terapist mevcuttur. Her iki tarafa da uygun herhangi bir saat aralığında Hiwell üzerinden online terapi görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hiçbir terapistin ilaç yazma ve tanı koyma yetkisi yoktur. Yalnızca bir tıp doktorunun tanı koyma ve ilaç yazma yetkisi vardır. Lütfen aşağıdaki durumlar için en yakın sağlık kuruluşuna başvurun ve Hiwell’i kullanmayın.
  • Kendinize veya başkasına zarar verme düşünceleri ortaya çıktığında
  • İntihar düşünceleriniz olduğunda
  • Acil bir kriz anında
  • İlaç tedavisi gerekli olan durumlarda

Hiwell mobil uygulamasında yer alan Danışan Destek Hattından veya hello@hiwellapp.com adresi üzerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Psikolojik testler kişinin düşüncelerini, hislerini, davranışlarını ve belirtilerini ölçerek kendisini daha iyi tanımasını sağlayan ölçüm araçlarıdır. Psikolojik testler kaygı, stres veya depresif mod gibi sorunların düzeyini ölçebileceği gibi hafıza, odaklanma gibi farklı bilişsel özellikleri de ölçmek amacıyla kullanılabilir. Bilimsel psikoloji testleri bilimsel yöntemlere ve teorilere dayanarak hazırlanır.

Hayır, psikolojik testlerin sonuçları tıbbi tanı koymaz. Yalnızca bir psikiyatri hekimi psikiyatrik bozukluk tanısı koyabilir. Sitemizde bulunan psikoloji testleri yalnızca çeşitli psikolojik sorunlara dair farkındalık yaratmayı amaçlar.

Yapılan bilimsel çalışmalar sitemizdeki testlerin güvenli, geçerli ve toplumun çoğu için doğru sonuç veren psikolojik testler olduğunu göstermektedir. Ancak diğer tüm testler gibi genel popülasyon için hazırlanırlar; sizin biricik özellikleriniz ve durumunuz genelden ayrışan sonuçlar almanıza neden olabilir. Test sonuçlarınız ve sorularınız için Hiwell Online Terapi platformunda bulunan uzman psikologlarla görüşerek daha fazla değerlendirme alabilirsiniz.

Psikolojik testler birçok psikolojik sorununu başarılı bir şekilde tarama ve kişilere sorunları hakkında farkındalık kazandırma noktasında önemli ve faydalıdır. Sorunların ve belirtilerin şiddeti konusunda objektif değerlendirme sağlar.

Psikolojik testler bilimsel test hazırlama alanı olarak bilinen Psikometri prensipleriyle geliştirilir. Psikoloji testleri, ön denemeler, hedef gruplardan alınan geri bildirimler ve toplanan veri setlerinin analiz edilmesiyle geliştirilir. Geliştirme sonunda tüm testlerin geçerli, güvenlilir ve doğru olduğu bilimsel çalışmalarda doğrulandıktan sonra yayınlanır. Hiwell Online Terapi platformunda bulunan tüm online psikoloji testleri bu bilimsel süzgeçten geçmeyi başarmış testlerdir.

Psikolojik testler kimin tarafından uygulanacağına göre ikiye ayrılır: klinisyen uygulamalı testler ve kendiniz uygulayabileceğiniz testler. Sitemizde bulunan psikolojik testlerin tamamı kendi başınıza uygulayabileceğiniz türden testlerdir. Ancak sonuçların değerlendirilmesinin bir uzman eşliğinde yapılması önerilir.

İyi bir online psikoloji testi, psikometri biliminin yöntemine uygun olarak hazırlanmış soru setlerinin hedef gruplarla test edilerek geliştirilmesiyle ve bilimsel dergilerde yayınlanmasıyla ortaya çıkar. Hiwell Online Terapi platformundaki tüm psikoloji testleri bu standartlara uyan online testlerdir.

Tez ya da bilimsel araştırma çıktısı olarak hazırladığınız psikolojik test ve ölçeklerle ilgili olan çalışmalarınızı bize ilettiğiniz takdirde gerekli incelemeleri yaparak ölçeklerinizi sitede sunduğumuz bu ücretsiz hizmetin parçası olarak eklemekten memnuniyet duyarız.

Hiwell Blog'da psikoloji, psikolojik sorunlar ve terapi gibi başlıklar altında birçok yazı bulunmaktadır. Stresten ilişki sorunlarına, yas sürecinden uykusuzluğa, anksiyeteden narsisizme birçok konuda bilgilendirici yazıya ulaşabilirsiniz. Benzer şekilde terapi çeşitleri ve ekolleri, online terapi, çift terapisi, grup terapisi gibi birçok konuda bilgilenebileceğiniz ve terapi sürecine dair soru işaretlerinize cevap bulabileceğiniz birçok yazımız bulunmaktadır.

Blogumuzdaki yazılar, en az psikoloji lisans eğitimini tamamlamış psikolog yazarlar tarafından hazırlanmakta, düzenleme ve kontrol sürecinden geçtikten sonra sizlere sunulmaktadır. Bunun yanı sıra Hiwell Online Terapi platformunda halihazırda psikoterapi hizmeti vermekte olan uzman psikologlarımız da ilgi ve uzmanlık alanlarında yazılar yazmaktalar.

Hiwell Psikoloji ve Psikoterapi Blog'undaki yazılarımızın her biri bilimsel kaynaklar temel alınarak üretilmektedir. Bilimsel çalışmalar ışığında güvenilir bilgiler aktarılmakta ve yazıda faydalanılan bilimsel kaynakların tamamı sayfanın en sonunda "Kaynakça" bölümünde listelenmektedir.

Hayır. Psikiyatrik hastalıkların tanısı ancak bir psikiyatri hekimi tarafından konulabilir. Hiwell Blog içerikleri psikolojiyle alakalı konularda yalnızca bilgilendirme amacıyla yazılmaktadır. Yazılarda psikolojik sorunlarla ilgili bilimsel kaynaklara dayanılarak farkındalık yaratmak için genel bir çerçeve çizilir ancak herkesin hikayesi ve sorunları biriciktir. Bu sebeple herhangi bir yazıdaki içeriklerin belirtilerinizle uyuştuğunu düşündüğünüzde bir uzmana danışmanızı ve kendinize tanı koymamanızı önemle tavsiye ederiz.

Yazılarımızla ilgili görüşlerinizi duymaktan ve konu önerilerinizi almaktan büyük bir memnuniyet duyarız. Düşüncelerinizi veya değinmemizi istediğiniz konuları bizimle sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaşabilirsiniz. Yayın takvimimiz ve konunun Hiwell Blog ile uyumu doğrultusunda önerdiğiniz başlıktaki içeriği değerlendirmemizin ardından yayın takvimine ekleyebiliriz.

Blogumuzda bulunan yazılardan alıntı yapabilmeniz için Hiwell Online Terapi Platformunu kaynak göstermeniz ve ilgili blog içeriğinin linkini vermeniz gerekmektedir. Yazının linkini içeriklerinizde bağlantı olarak ekleyebilir veya yazının sonunda kaynak olarak gösterebilirsiniz. Aynı şekilde yazılarımızdan alıntıları sosyal medya hesaplarında ilgili yazının linkini ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Bütün yazılarımızın altında yazarlarımızın içeriği hazırlarken faydalandığı kaynakları listelemekteyiz. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye bu kaynaklardan ulaşabilirsiniz.

Anksiyete, depresyon, stres, umutsuzluk, çaresizlik, baş edememe duygusu gibi psikolojik durumları deneyimlediğinizi düşünüyorsanız terapiye başlamayı değerlendirebilirsiniz. İyi oluşunuza dair herhangi bir kaygınız veya soru işaretiniz varsa çok geciktirmeden bir uzman desteğine başvurmanızı öneririz. Hiwell Online Terapi ve Psikolojik Danışmanlık bünyesinde yer alan uzman psikologlar, ihtiyaç duyduğunuz konularda size profesyonel, etik ve güvenilir psikolojik destek hizmetleri sağlarlar.

Online terapist, internet üzerinden tablet, telefon veya bilgisayar gibi elektronik bir cihaz aracılığıyla psikolojik danışmanlık veya terapi hizmeti sunan psikoloji mezunu kişilere denir. Hiwell ile zaman ve mekan sınırlaması olmadan dilediğiniz her konuda, uzman online terapistler ile görüşebilir ve terapi alabilirsiniz.

Anksiyete, stres, depresyon, cinsellik sorunları, ilişki sorunları, sosyal kaygı, yas süreci gibi pek çok farklı konuda online terapist ile görüşebilirsiniz. Deneyimleri doğrultusunda kendini daha iyi anlamak ve tanımak, hedeflerini belirlemek, psikolojik sorunlarıyla baş etmek, daha bilinçli ve farkındalıklı bir yaşam için herkes online terapi sürecine başlayabilir.

Bir online terapist ile online terapiye başlamak depresyon, kaygı, yeme düzensizlikleri gibi çok çeşitli psikolojik sorunlarda; ilişki problemleri, stres, öz-güven eksikliği gibi günlük hayatınızı etkileyebilecek birçok farklı konuda fayda sağlayabilir. Online terapinin yaşam kalitesini artırmada ve psikolojik sorunların belirtilerini azaltmada yüz yüze terapi kadar etkili olduğunu gösteren pek çok bilimsel araştırma bulunmaktadır.

Online terapist ile görüşme sıklığı sorunlarınızın şiddeti ve günlük hayatınıza olan etkileri, tercihleriniz ve terapistinizin yaklaşımı gibi birçok faktörden etkilenebilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak terapistinizle birlikte seans sıklığını belirleyebilirsiniz.

Terapi veya psikolojik danışmanlık hizmeti alan kişilere danışan denir. Terapi sürecinde danışan, kendisini güvende hissettiği bir alanda paylaşımda bulunur ve kendisini daha iyi hissetme yolculuğunda terapisti ile iş birliği içinde ilerler.

İlk seansta genellikle danışanın terapiye başlama sebepleri ve güncel olarak yaşadığı sorunlar hakkında konuşulur. Terapistiniz terapide sizi nelerin beklediğine ve terapi sürecine dair genel bir bilgilendirme yapabilir. Bazı terapistler daha yapılandırılmış bir soru-cevap formatıyla ilerlerken bazıları seansı sizin yönlendirmenizi tercih edebilir.

Hiwell'de sizi daha iyi tanımak için yönelttiğimiz soruları yanıtlayarak ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize en uygun terapistleri görüntüleyebilir, profillerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Web sitemizin Psikologlar sayfasında uzman psikologlarımızın eğitim ve deneyim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hiwell online terapi platformunda kapsamlı bir değerlendirme sürecinden geçmiş, birçok farklı alanda hizmet veren, 1000'den fazla uzman psikoloğun bulunduğu bir online terapist ağına erişirsiniz.

Hiwell online terapistleri, ilk olarak kapsamlı bir değerlendirme ve mülakat sürecinden geçer. Türkiye’de denkliği olan yüksek lisanslarını tamamlamış klinik psikologlar ve uzman psikologlar detaylı inceleme ve mülakat süreçlerinden sonra Hiwell uzman online psikologlar kadrosuna dahil edilir.

Hiwell uzman terapistlerinin tamamı klinik psikoloji veya ilgili bir alanda yüksek lisansını tamamlamış, kendilerini uzmanlık alanları doğrultusunda geliştirmiş yetkin kişilerdir. Terapistlerimizin eğitim ve mesleki geçmişlerine dilediğiniz zaman Online Terapistler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Hiwell uygulaması veya web sitesi üzerinden sizi daha iyi tanımak için sorduğumuz soruları yanıtladıktan sonra ihtiyaçlarınıza en uygun terapistleri sizin için listeleriz. Profilleri inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Terapistiniz sizinle 15 dakikalık ücretsiz bir ön görüşme planlamak için Hiwell Web Platformu ya da Hiwell Mobil Uygulaması üzerinden size mesaj atar. Terapiye devam etme kararı alırsanız terapistinizle seanslarınızı planlamak, randevularınızı değiştirmek veya iptal etmek için yine bu kanallar üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Randevu saatlerine ve günlerine sizin ve terapistinizin takvimi doğrultusunda ortak bir şekilde karar verirsiniz. Platformumuzda bulunan 1000'den fazla uzman psikolog, hafta içi ve hafta sonu çok çeşitli saatlerde hizmet vermektedir. Bu sayede takviminize en uygun şekilde seanslarınızı ayarlayabilirsiniz.

Terapistinizle gerçekleştirdiğiniz online görüşmelerin hiçbiri kaydedilmez. Siz ve terapistiniz dışınızda seansa başka kimse katılamaz. Hiwell platformu ile paylaştığınız bilgilerin tamamı şifrelenerek korunur. Bu sayede güvenli bir şekilde, %100 danışan mahremiyetle seanslarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Terapide gizlilik ilkesi gereğince seanslarda konuşulanlar üçüncü bir kişiyle paylaşılmaz; seanslar yalnızca danışan ve terapistin katılımıyla gerçekleştirilir. Ancak ihtiyaçlarınız ve terapide ulaşmak istediğiniz hedefler doğrultusunda terapistiniz bazı seanslara aile üyeniz veya partneriniz gibi bir yakınınızın katılmasını isteyebilir.

Online terapist ile psikolojik danışmanlık ve terapi ücretleri hizmet aldığınız platforma göre değişiklik gösterebilir. Hiwell'de online terapistinizle yapacağınız 15 dakikalık ön görüşme ücretsizdir. Bunun ardından terapistinizle devam etmek isterseniz randevu oluşturabilir ve seans alabilirsiniz. Hiwell'de bir seans ücreti 1248 TL'dir. Terapi sürecinden en iyi verimi uygun ücretle alabilmeniz için avantajlı fiyatlarla çoklu seans paketlerimiz bulunmaktadır.

Hiwell web sitesi veya uygulaması üzerinden kayıt olup seanslarınızı planlamaya başladığınızda ödeme bilgilerinizi girebilir ve kredi/banka kartıyla satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz kartlarınızı kaydederek sonraki alımlarınızı hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bilgileriniz güvenli bir şekilde Craftgate altyapısıyla saklanmaktadır.

Terapi yalnızca bu alanda uzmanlık eğitimini tamamlamış kişiler tarafından verilebilen profesyonel bir hizmettir. Bu hizmet, hizmeti sağlayabilmek için alınan eğitimler ve ayrılan zamanın karşılığında terapi ücretli olarak verilir. Hiwell, terapiyi herkes için erişilebilir kılmak amacıyla bu profesyonel hizmeti mümkün olan en uygun fiyatlarla danışanlara sağlamaktadır.

Lisans eğitimini Psikoloji bölümünde tamamlamış kişilere Psikolog, buna ek olarak klinik psikoloji alanında yüksek lisans eğitimi almış kişilere Klinik Psikolog denir. Psikiyatristler ise tıp eğitimi almış ve uzmanlıklarını psikiyatri alanında yapmış doktorlardır. Kimi durumlarda psikoterapi süreci bir psikiyatri hekiminin düzenlemesiyle ilaç tedavisi eşliğinde de sürdürülebilir. Psikoloğunuz, yaptığınız ilk görüşmenin ardından veya terapi sürecinde bir psikiyatri hekimiyle görüşmenizi önerebilir. Uzman bir terapist ile görüşmek bu konuda bir yol haritası çizmenize yardımcı olabilir.

Psikolog detaylarının yer aldığı profil sayfası üzerinden psikoloğunuzu değiştirebilir ya da dilerseniz danışan destek hattı üzerinden ekip arkadaşlarımızla konuşarak psikoloğunuzu değiştirebilirsiniz.