Anksiyete (Kaygı) Testi

Yaygın Kaygı Bozukluğu 7 (GAD-7), yaygın anksiyete bozukluğunun taranması ve şiddetinin ölçülmesi için kullanılan bir testtir. GAD-7, çeşitli yaygın anksiyete bozukluğu belirtilerinin şiddetini ölçen yedi maddeye sahiptir.

Depresyon Testi

Hasta Sağlık Anketi 9 (PHQ-9) depresyonun taranması ve şiddetinin ölçülmesi için kullanılan bir testtir. Dokuz maddeyle hızlı ve kolay bir şekilde tarama yapan başarılı bir depresyon ölçeğidir.

Travmatik Yas Testi

Travmatik yas; ilişkimiz olan bir kişinin beklenmedik ve özellikle kötü bir olay sonucu vefat etmesiyle oluşan yas sürecine denir. Bu ölçek bahsi geçen travmatik yas tepkilerinin şiddetini değerlendirmektedir.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu Testi

Travma Sonrası Stres Bozukluğu Envanteri - Sivil Versiyon, Türkiye’de yaşayan bireylerde Travma Sonrası Stres Bozukluğu tanı ve şiddet değerlendirmesinde rutin uygulama kapsamında kullanılabilmektedir. Bu test tüm DSM-IV TSSB semptomlarını sorgulayan bir ölçektir.

Sosyal Kaygı Testi

Sosyal Etkileşim Kaygı Ölçeği, diğer insanlarla tanışırken ve konuşurken sıkıntı olarak tanımlanan sosyal etkileşim kaygısını ölçmektedir. Bir veya daha fazla sosyal durum hakkında korku veya endişe olan sosyal anksiyete bozukluğuna dair fikir verir.

Alkol Bağımlığı Testi

AUDIT (Alkol Kullanım Bozuklukları Tanımlama Testi), riskli veya tehlikeli tüketim veya herhangi bir alkol kullanım bozukluğu olarak tanımlanan sağlıksız alkol kullanımını taramanın basit ve etkili bir yöntemidir.

Stres Testi

DASS21, son 1 haftadır mevcut olan stres belirtilerini ölçen 7 maddeyi içeren bir araçtır.