Online Terapiyle Yeme Bozukluklarını Yenerek Sağlığınıza Kavuşun!

Terapiyle bedeninizi her haliyle sevmeye ve sağlıklı beslenmeye başlayın. Daha özgüvenli hissetmek için 500+ uzman psikoloğumuzdan ihtiyaçlarınıza uygun olanlar ile tanışın.

Yeme Bozukluklarıyla Mücadele Edin
Yeme Bozuklukları

Bedenini Sevmenin Anahtarı: Yeme Bozukluklarıyla Baş Etmek

Yaz mevsimi yaklaşırken beden algısını olumsuz etkileyen ve ideal güzellik algısını öne çıkaran içerikler yaygınlaşır. Bu durum birçok insanın sağlıksız diyetler yapmasına neden olur. Sağlıksız beslenme biçimleri yeme bozukluklarının gelişmesi ve güçlenmesine yol açar.

500'den fazla uzman psikoloğumuz olumsuz beden algısıyla başa çıkma, sağlıklı beslenme yaşam biçimini edinme ve kendinizi her haliyle sevme yolculuğunuzda yanınızdalar. Uzman desteğiyle bedeninizi sevin ve öz-güveninizi artırın! Hiwell’e kaydolun ve kendinizi iyi hissetmek için ilk adımı atın!

Yeme Bozukluklarıyla Başa Çıkma: Kendini Sevmenin Anahtarı

Online Terapide Çalışılan Yeme Sorunları

Online terapi ile sağlığınızı korumak, bedeninizi her haliyle sevmek ve öz-güveninizi arttırmak için 500+ uzman psikoloğumuzdan ihtiyaçlarınıza uygun olanlar ile bugün ücretsiz tanışma görüşmesi yapın.

Anoreksiya Nervoza
Bulimiya Nervoza
Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu
Duygusal Yeme Bozukluğu
Sınıflandırılamayan Yeme Bozuklukları

Nasıl Çalışır

3 Adımda Online Terapi ile Yeme Bozukluklarıyla Mücadele Edin

Hiwell Online Terapi Mobil Uygulaması

Sizi tanıyalım

Sizi daha iyi anlamamız için sorularımızı yanıtlayın.

Hiwell Online Terapi Mobil Uygulaması

En doğru psikoloğu yönlendirelim

Size en uygun alanında yetkin Hiwell psikologu ile anında eşleşin.

Hiwell Online Terapi Mobil Uygulaması

Ücretsiz tanıştıralım

Psikoloğunuzu 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme ile tanıyın.

Yeme Bozuklukları Hayatınızı Kontrol Etmesin!

Yeme Bozukluklarıyla Mücadele Edin

Sıkça Sorulan Sorular

Yeme bozuklukları, kişinin yeme alışkanlıklarında düzensizlikler ve kontrol kaybı gibi belirtilerle kendini gösterir. Bu belirtiler arasında aşırı yeme, aç kalma, sıkı diyetler yapma veya aşırı egzersiz yapma gibi düzensiz beslenme alışkanlıkları yer alır.

Kişinin yemek yeme davranışları da yeme bozukluğu belirtileri arasında sayılabilir. Örneğin, aşırı yeme sonrası kusma veya tuvalete gitme ihtiyacı hissetme gibi davranışlar da bu kategoriye dahil edilir. Diğer belirtiler arasında fiziksel semptomlar (örn. kilo kaybı, halsizlik, mide rahatsızlığı vb.) ve psikolojik semptomlar (örn. depresyon, kaygı, kendine güvensizlik vb.) yer alabilir.

Eğer bu belirtilerden birkaçını yaşıyorsanız, yeme bozuklukları ve sağlıksız beden algısıyla başa çıkma yöntemlerini öğrenmek ve profesyonel destek almak sağlıklı ve kendinizi sevdiğiniz bir yaşama ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Yeme bozukluğundan muzdarip kişiler aşağıdaki yöntemleri kullanarak karşılaştıkları zorluklarla sağlıklı bir şekilde başa çıkabilirler:

Farkındalık:
Yeme bozukluğunun belirtilerini ve etkilerini öğrenmek, sorunun farkına vararak başlangıç yapmak için önemlidir.
Sosyal Destek:
Yakın aile ve arkadaşlar, yeme bozukluğu ile mücadele sürecinde büyük destek sağlayabilir. Durumu onlarla paylaşarak yardım ve anlayış istemek faydalı olabilir.
Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları:
Yeme bozukluğu olan kişiler, beslenme uzmanı yardımıyla sağlıklı ve dengeli bir beslenme planı oluşturarak sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmaya çalışmalıdır.
Stres Yönetimi:
Stres, yeme bozukluklarının ve duygusal yemenin tetikleyicisi olabilir. Stresle başa çıkmaya yönelik teknikler öğrenmek, yeme bozukluğu olan kişilere fayda sağlayabilir.
Profesyonel Destek:
Yeme bozuklukları uzmanları, psikologlar ve beslenme uzmanları, bu durumun üstesinden gelmeye yardımcı olabilir. Profesyonel destek ve terapi, uzun vadeli iyileşme için önemli bir adımdır.

Hiwell, Türkiye’nin en deneyimli ve yetkin psikologlarından aldığı güçle etik ve profesyonel psikolojik destek hizmeti sunmaktadır. Hiwell’in kolay erişilebilirliği sayesinde yeme bozukluklarından muzdarip bireyler ve aileleri trafikte vakit kaybetmeden uygun fiyatlarda online bir uzman psikoloğa kolaylıkla ulaşabilirler.

Online terapi süreci boyunca, terapistler yeme bozukluklarının altında yatan nedenleri ve kişiyi sağlıksız beslenmeye iten faktörleri keşfetmede danışanlarına yardımcı olurlar. Danışanlar bu sayede, stresle baş etme mekanizmalarını geliştirebilir ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları benimsemelerine yönelik stratejiler ve teknikler öğrenebilirler. Ayrıca, bedene yönelik olumsuz algılar üzerinde çalışılır. Bu durum, bireylerin bedenlerini sevmelerine ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesine katkıda bulunur.

Yeme bozukluklarıyla mücadele aile bireylerinin katkısı çok önemlidir. Uzman psikologlar ailelere, yeme bozukluğu yaşayan bireylere nasıl daha iyi destek sunabilecekleri konusunda bilgi ve tavsiyeler aktarırlar. Bu sayede aileler, daha anlayışlarını geliştirerek yeme bozukluğu yaşayan bireylere daha verimli bir şekilde destek olabilirler.

Son olarak, Hiwell Online Terapi, %100 gizlilik ve mahremiyet sunmaktadır. Online terapinin etkisini gösterebilmesi için güvenli bir ortamın sağlanması esastır. Böylece danışanlar kendilerini daha özgürce ifade edebilir ve terapiden daha fazla fayda sağlayabilirler.

Hiwell’de online psikoloğunuzla yapacağınız 15 dakikalık tanışma görüşmesi ücretsizdir. Bunun ardından terapi sürecinize devam etmek isterseniz randevu oluşturabilir ve seans alabilirsiniz. Hiwell’de bir seans ücreti 499 TL’dir. Terapi sürecinden en iyi verimi uygun ücretle alabilmeniz için avantajlı fiyatlarla çoklu seans paket seçenekleri bulunmaktadır. Hiwell’in tüm online terapistleri yüksek lisans mezunu uzman psikologlardır.