Gözde Şen

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör

Hakkında

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji bölümünden bölüm üçüncüsü olarak mezun olmuştur. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünü, “Erişkin Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Belirtilerinin Depresyon ve Kaygı ile İlişkisi: Bilişsel Duygu Düzenleme Stratejilerinin Aracı Rolü” başlıklı tez çalışmasıyla ve yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Lisans öğrenimi sırasında Derince Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, İzgören Akademi, Derince Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, Şizofreni Dernekleri Federasyonu, Kocaeli Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Psikiyatri Bölümü Kapalı Servisi’nde stajyer psikolog olarak görev almıştır. Yüksek Lisans öğrenimi sırasında Kocaeli Üniversitesi Atçılık Meslek Yüksekokulu’nda engelli çocuklara hippoterapi uygulanması amacıyla stajyer gönüllü psikolog olarak görev almıştır. Ankara Ahmet Andiçen Onkoloji Hastanesi/Kapalı Psikiyatri Servisi ve Psikiyatri Polikliniği, Ankara Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi/Psikiyatri Polikliniği, Pediatrik Onkoloji ve Hematoloji Kliniği Yatan Hasta Servisi ve Palyatif Bakım Ünitesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi/Kapalı Psikiyatri Servisi ve Psikiyatri Polikliniği’nde ise zorunlu yüksek lisans stajını tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans öğrenimi boyunca Bilişsel Davranışçı ekol üzerinden aldığı eğitim kapsamında yetişkin psikoterapi hizmeti vermektedir.

Çalışma Alanları

Baş Etme Becerileri

Bilişsel Davranışçı Terapi

Çözüm Odaklı Terapi

Değersizlik

Depresyon

Duygu Düzenleme Güçlüğü

Erteleme Davranışı

Gelecek Kaygısı

İletişim Problemleri

Kaygı

Mutsuzluk

Mükemmelliyetçilik

Negatif Düşünceler

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Özgüven Problemleri

Sınav Kaygısı

Sosyal Kaygı

Stres

Yetersizlik


Eğitim

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Klinik Süpervizyon, Prof. Dr. Özden YALÇINKAYA-ALKAR, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, 10 Ay

• Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi, Doç. Dr. Halime Şenay Güzel, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

• 4. Toplum ve Şizofreni Sempozyumu (Düzenleme Kurulu)

• 2. Ulusal Hipoterapi Kongresi (Konuşmacı), Kocaeli Üniversitesi

• Depresyon ve Kaygının Yordayıcısı Olarak Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Bilişsel Duygu Düzenleme Stratejilerinin İncelenmesi - Poster Sunumu, Imascon Sosyal Bilimler Kongresi

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.