Elif Mayra Solman

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Aile İçi İletişim Sorunları Bağımlılık Depresyon Fobi Havacılık Psikolojisi İlişki Sorunları Kaygı Motivasyon Sorunları Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Travma ve TSSB

Hakkında

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Lisans sürecinde Özel Fransız Lape Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak görev aldı. Psikolog Tolga Akyıldız’ın kurduğu Müzikmentor şirketinde sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı. FMV Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Yetişkin alt dalından mezun oldu. Mezuniyet projesini hamile kadınlarda depresyonu etkileyen faktörler konusuyla tamamladı. Yüksek lisans sürecinde travma odaklı psikoterapi, bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi ekolleriyle 1 yıl boyunca süpervizyon eşliğinde danışan gördü. Bunun yanında, Özel Moodist Psikiyatri Hastanesi’nde stajyer klinik psikolog olarak görev aldı. Bilişsel davranışçı terapi, varoluşçu analiz logoterapi ve EMDR terapi ekolleriyle çalışmaktadır.

Eğitim

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

FMV Işık Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• EMDR 1. ve 2. Düzey Eğitimi, EMDR-Terapi Derneği

• Varoluşçu Analiz Logoterapi Eğitimi, Memduh Özmert, Viktor Frankl Enstitüsü

• Uluslararası Travma Çalışmaları Sertifika Programı, World Human Relief

• Bağımlılığa Yaklaşım Eğitimi, Kültegin Ögel ve ekibi, Bağımlılık Akademisi

• Aile Danışmanlığı Eğitimi, Milli Eğitim Bakanlığı

• Karaköse, S. & Solman, E. M. (2021). Kadınlarda Evlilik Uyumu ve Depresyon Arasındaki İlişkide Sosyal Desteğin Aracı Rolü. 23. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi, (s. 278)

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

• Havacılık Sektöründe Psikolojik Danışmanlık Giriş Eğitimi, Uzman Klinik ve Sağlık Psikoloğu Gonca Küçüktetik & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.