Esra Yavuz

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör

Hakkında

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünü onur derecesiyle tamamladıktan sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümüne başlamış ve yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimi sırasında ağırlıklı olarak Psikanalitik ve Bilişsel Davranışçı yaklaşımlar üzerine eğitim görmüştür. Tezinde beliren yetişkinlerin ebeveynleriyle olan ilişkisinin iyi oluş hallerine etkilerini araştırarak hem gelişim psikolojisi hem de klinik psikoloji alanlarını çalışmıştır. İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Uygulama Araştırma Merkezi’nde süpervizyon kapsamında iki dönem boyunca yetişkinler ile bilişsel davranışçı yönelimli psikoterapi çalışmaları yürütmüştür. Satir Pacific Institute tarafından onaylı Satir Dönüşümsel Sistemik Aile Terapisi Eğitim Programına devam etmektedir. Psikoterapi eğilimi olarak sistemik ve bilişsel-davranışçı terapi uygulamalarından yararlanmaktadır ve süpervizyon almaya devam etmektedir.

Çalışma Alanları

Aile İçi İletişim Sorunları

Akran Zorbalığı

Aldatma

Ani Duygusal Değişimler

Bilişsel Davranışçı Terapi

DEHB

Duygu Düzenleme Güçlüğü

Duygudurum Bozuklukları

Ebeveynlik

Eklektik Terapi

Erteleme Davranışı

Evlilik ve Evlilik Öncesi Konular

İletişim Problemleri

İlişki Sorunları

Sistemik Aile Terapisi

Bedenselleştirme-Somatizasyon

Sosyal Kaygı


Eğitim

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)

Psikoloji / Lisans

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Çocuk Ergen ve Aile Terapisinde Güncel Konular ve Olgu Tartışmaları, Prof. Dr. Bahar Gökler, Doç. Dr. Ilgın Gökler Danışman, Ardıç Ruh Sağlığı Merkezi, 14 Hafta (42 saat)

• Satir Dönüşümsel Sistemik Çift ve Aile Terapisi, Sibel Erenel Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü, 3 yıl (devam etmekte)

• Terapide Fark Yaratan nedir? Dr. Barry Duncan, Seyir Psikoloji

• Kendine Zarar Verme ve İntihar için ACT, Dr. Russ Harris, Contextual Consulting

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.