Büke Türkgil

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Aile Çatışması Çocukluk Çağı Travmaları Depresyon İletişim Problemleri İlişki Sorunları Kaygı Kendini İfade Etme Güçlükleri Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Öfke Yönetimi Özgüven Problemleri Panik Bozukluk Sosyal Kaygı Tekrarlayan Yaşam ve Kişilik Örüntüleri Travma ve TSSB Uyum Problemleri

Hakkında

Büke Türkgil lisans eğitimini İngilizce Psikoloji bölümüyle Işık Üniversitesinde 'Ailenin eğitim seviyesi, sosyoekonomik durumu ve katılımcının cinsiyeti faktörlerinin; ebeveynlerin davranış şekli ile katılımcının cinsiyet rollerine bakış açısı arasındaki ilişkiye etkisi' konulu tez araştırmasıyla tamamladı. Lisans eğitimi boyunca lise son sınıf öğrencileriyle yapılan müdahale programında yer aldı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, Sevgi Evlerinde ve çeşitli okullarda staj yaptı. Yüksek Lisans eğitimini Kent Üniversitesinin Klinik Psikoloji bölümünde 'Çocukluk Çağı Travmaları Olan Yetişkinlerde Çocukluk Çağı Travmaları, Ruminatif Düşünce Biçimi ve Umutsuzluk Düzeyi Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’ konulu araştırması ile tamamladı. Bu süre zarfında özel bir danışmanlık merkezinde asistan psikolog olarak ve Kartal Kadın Danışma Merkezinde gönüllü psikolog olarak çalıştı. Ek olarak bu dönemde süpervizyon almaya başladı. ISST Şema Terapi eğitimini tamamladı ve Kent Üniversitesinde Bilişsel Davranışçı Terapi üzerine dersler aldı. Ayrıca çeşitli eğitimlere, süpervizyonlara, konferanslara, test eğitimlerine katılmaya devam etmektedir.Şuanda online olarak seanslarına devam etmektedir, aynı zamanda Şema Terapi Türkiye derneğinde de aktif rol almaktadır.

Eğitim

Işık Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

İstanbul Kent Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Şema Terapi Türkiye Sempozyumu, Şema Terapi Türkiye, 18 Saat, 2022

• Şema Terapi: Yaşantısal Teknikler Eğitimi, ISST, Klinik Psikolog Dr. F.Sevinç Göral

Alkan, 2021

• Şema Terapi: İmgeleme ve Yeniden Senoryalaştırma, ISST, Prof. Dr. Gonca Soygüt

Pekak, 2021

• Şema Terapi Eğitimi, ISST, Alp Karaosmanoğlu, 2019

• TSSB’de Uzun Süreli Maruz Kalma Tekniği ve BDT Teknikleri, Dem Terapi, Prof. Dr.

Levent Sütçügil, 2019

• Moxo d-CBT Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Testi, Moxo Dikkat Testi, 2018

• Sanat ve Masal Terapileri Tekniği ile Oyun Terapisi Eğitimi, Klinik ve Adli Psikoloji

Derneği, 2018

• Çocukların Objektif ve Projektif Değerlendirilmesi, BePositive Psikoloji, 2016

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.