İpek Topbaş

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Aile Çatışması Depresyon Duygudurum Bozuklukları Fobi Göçmen / Expat Sorunları İlişki Sorunları Motivasyon Sorunları Negatif Düşünceler Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Özgüven Problemleri Panik Bozukluk Sınav Kaygısı Sosyal Fobi Sosyal Kaygı Stres Yalnızlık Anksiyete

Hakkında

Psikoloji lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde başarıyla tamamladı. Lisans Eğitimi sırasında Sosyal Politikalar ve Hukuk alanında yandal yaptı. Lisans dönemi boyunca bir çok hastane ve rehabilitasyon ortamında stajyer psikolog olarak görev alma imkânı buldu ve aktif olarak eğitimlere, seminerlere ve çeşitli workshoplara katılarak kendini hem teori hem de pratik anlamda geliştirdi. Eğitiminin son senesinde Diyalektik Davranışçı Terapi’nin etkinliğinin araştırıldığı bir çalışmada “deney operatörü” ve “araştırma gönüllüsü” olarak görev aldı. İngiltere’de bulunan ‘University of Reading’den’ Tezli Klinik Psikoloji (MSc in Theory and Practice in Clinical Psychology) Yüksek Lisansını “Onur Derecesi” ile tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını kazandı. Yüksek Lisans boyunca AnDY (Gençlerde Anksiyete ve Depresyon) araştırma kliniğinde “araştırma asistanı” olarak çalıştı. Bu süreç boyunca ek olarak Üniversite’nin Psikoloji departmanında bulunan çeşitli akademisyenlerin araştırmalarına destek oldu. Tezini geçmiş/gelecek odaklı düşünceler ile anksiyete, depresyon, ruminasyon ve kaygı arasındaki ilişkiler üzerine tamamladı. Psikoterapi ekolü olarak seçtiği Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini süpervizyon altında tamamladı. Eğitimini aldığı “Öz-şefkat” tekniğini de seanslarında sık sık kullanmaktadır ve aktif olarak danışan görmektedir.

Eğitim

Koç Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

University of Reading

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu -Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (86 saatlik BDT Temel Eğitimi)

• Davranış Bilimleri Enstitüsü – Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

• Chris Germer& Kristin Neff – 8 Haftalık Öz-şefkatin Gücü Programı

• Peter A. Levine – Travmayı İyileştirmek

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.