Aslıhan Kaymak

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Ani Duygusal Değişimler Çocukluk Çağı Travmaları Değersizlik Depresyon Kaygı Kendine Değer Verme Kendini İfade Etme Güçlükleri Kendini Tanıma Mutsuzluk Mükemmelliyetçilik Özgüven Problemleri Özşefkat Stres Tekrarlayan Yaşam ve Kişilik Örüntüleri Yetersizlik

Hakkında

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin bir kısmını Almanya’nın Ruhr Üniversitesi’nde tamamladı. Ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda ağırlıklı olarak Psikanalitik ve Bilişsel Davranışçı yaklaşımlar üzerine eğitim gördü. Yüksek lisans eğitimi sırasında İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne bağlı şekilde faaliyet gösteren Psikolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (PUAM) iki dönem boyunca süpervizyon eşliğinde hem çevrimiçi hem yüz yüze danışan takibi yaptı. Bu süreçte Prof Dr. Kadir ÖZER’den “Bilişsel Varoluşçu Terapi” ve Dr. Öğr. Üyesi Yasemin MERAL ÖĞÜTÇÜ’den “Bilişsel Davranışçı Terapi” yaklaşımları üzerine süpervizyon eğitimi aldı. Daha sonrasında Prof. Dr. Gonca SOYGÜT PEKAK tarafından verilen Uluslararası Şema Terapi Derneği (ISST) onaylı “Temel Düzey Şema Terapi Eğitimi”ni ve Ankara Psikanaliz Okulu tarafından düzenlenen Anjelika HÜSEYİNZADE ŞİMŞEK tarafından verilen “İngiliz Psikanaliz Okulu Eğitim Oturumları”nı tamamladı. Halihazırda İstanbul Psikanaliz Derneği tarafından organize edilen “Psikanalizle Tanışma Seminerleri”ne devam etmektedir.

Eğitim

Dokuz Eylül Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Bilişsel Davranışçı Terapi, Dr. Öğr. Üyesi Yasemin MERAL ÖĞÜTÇÜ, İzmir Ekonomi Üniversitesi

• Bilişsel Varoluşçu Terapi, Prof. Dr. Kadir ÖZER, İzmir Ekonomi Üniversitesi

• Şema Terapi Temel Düzey Eğitimi - Prof. Dr. Gonca SOYGÜT PEKAK, Şema Terapi, Enstitüsü

• Psikanalizle Tanışma Seminerleri, İstanbul Psikanaliz Derneği

• İngiliz Psikanaliz Okulu Eğitim Oturumları - Anjelika HÜSEYİNZADE ŞİMŞEK, Ankara Psikanaliz Okulu

• Psikanalitik Değişim: Neden Sadece Aktarımın Yorumlanması İyileştirir?, Rachel BLASS, İstanbul Psikanaliz Derneği

• III. Travma Sempozyumu, Türk Psikologlar Derneği

• Toplumsal Cinsiyet Rolleri, Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (TODAP)

• Kadının Türk Toplumundaki Rolü, Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (TODAP)

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.