Damla Tükten

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Depresyon Duygudurum Bozuklukları İlişki Sorunları Kaygı İş Yaşamına İlişkin Sorunlar

Hakkında

Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümününden mezun olduktan sonra 2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başladı. “İç Güdümlü ve Dış Güdümlü Dindarlığın Şiddet Eğilimi Üzerindeki Etkisi ve Duygu Düzenlemenin Aracı Etkisi” konulu teziyle mezun oldu. Lisans eğitimi süresince Reem Nöropsikiyatri Merkezi’nde klinik stajını tamamladı. Ek olarak, Toplum Gönüllüleri çalışmalarına katılarak gönüllülük esaslı çalışmalarda aktif olarak görev aldı. Yüksek Lisans eğitimi esnasında da Özel Fransız Lape Hastanesi’nde Dr. Yasin Genç ile vizitelere katılarak şizofreni, kronik depresyon, OKB gibi sorunlarla gelen hastalarla çalışma fırsatı elde etti. Aynı dönemde de, Doç. Dr. Oya Mortan Sevi’den süpervizyon alarak Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimiyle yetişkin odaklı psikoterapi çalışmalarına devam etti. MMPI, Boşanma ve Yas ile Psikoterapi Çalışması eğitimlerini tamamladı. Pandemi dönemine kadar çeşitli terapi merkezlerinde danışanlarını görmeye devam etti. Mart 2020 tarihinden itibaren online seanslara devam etmektedir.

Çalışma Alanları

Aile İçi İletişim Sorunları

Fobi

Kriz Yönetimi

Öfke Yönetimi

Panik Bozukluk

Performans Kaygısı

Sosyal Fobi

Stres

Uyku veya Uykusuzluk

Yeme Bozuklukları


Eğitim

Doğuş Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Bahçeşehir Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• MMPI - Bahçeşehir Üniversitesi (36 Saat)

• Bilişsel Davranışçı Terapi - Bahçeşehir Üniversitesi (144 Saat)

• Boşanma ve Yas ile Psikoterapi Çalışması - TPD (32 Saat)

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

• Havacılık Sektöründe Psikolojik Danışmanlık Giriş Eğitimi, Uzman Klinik ve Sağlık Psikoloğu Gonca Küçüktetik & Hiwell, 2022

Damla Tükten

Uzman Klinik Psikolog
GÖRÜŞME AYARLA
Lütfen 3 adet tarih seçiniz
Önerilecek Tarihler
Zaman Dilimi:

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.