Ecem Batgı

Uzman Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Aile İçi İletişim Sorunları Boşanma Depresyon Evlilik İçi Çatışmalar Evlilik ve Evlilik Öncesi Konular İletişim Problemleri İlişki Sorunları Kaygı Öfke Yönetimi Sistemik Aile Terapisi Stres Uyum Problemleri

Hakkında

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur derecesiyle tamamladıktan sonra ABD’de Valdosta Eyalet Üniversitesi’nde burslu olarak Evlilik ve Aile Terapisi yüksek lisans programından mezun olup uzmanlığını almıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince çeşitli sosyal yardımlara, workshop ve eğitimlere katılmıştır. Yüksek lisans eğitiminin ikinci yılında American Association for Marriage and Family Therapy (AAMFT) üyesi olarak bireylerle, çiftlerle ve ailelerle psikoterapi çalışmaları gerçekleştirerek yoğun süpervizyon sürecinden geçmiştir. Öz Şefkat ve Yapısal Aile Terapisi seminerlerinin de içinde bulunduğu çeşitli seminerlere ve atölye çalışmalarına katılmıştır. Doç. Dr. Itır Tarı Cömert tarafından verilen Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini tamamlamıştır. Şu an sistemik aile terapisi yaklaşımıyla psikoterapi seanslarına hem Türkçe hem de İngilizce olarak devam etmektedir. Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir.

Eğitim

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Valdosta Eyalet Üniversitesi

Evlilik ve Aile Terapisi / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Bowen’ın Sistemik Yaklaşımı – Uzm. Dr. Nuşin Sarımurat Baydemir, Çift ve Aile Terapileri Derneği

• Polyvagal Teori – Dr. Stephen Porges, Psikoloji İstanbul

• Öz Şefkatin Gücü: Duygusal Dayanıklılık, Dr.Christopher Germer & Dr.Kristin Neff – Walk of Life

• Dr. Harry J. Aponte ile Yapısal Aile Terapisinin Temelleri, Çift ve Aile Terapileri Derneği

• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcısı – Doç. Dr. Itır Tarı Cömert, Psikoloji Akademisi

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

• LGBTİ+ Temel Kavramlar ve Ruh Sağlığı, 17 Mayıs Derneği & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.