Esra Sarıçamlık

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör

Hakkında

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Psikoloji lisansını tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında özel bir anaokulunda ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde stajlarını tamamlamıştır. Lisans eğitimi sonrasında çeşitli anaokullarında görev almıştır. Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji tezli yüksek lisansını başarılı şekilde tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Yüksek Lisans tezini Çocukluk Çağı Travmaları ile Psikolojik Semptomlar Arasındaki İlişkide Bilişsel Duygu Düzenleme Stratejilerinin Aracı Rolü üzerine yazmıştır. Yüksek Lisans döneminde Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesinde stajını yapmıştır. Işık Üniversitesinde stajyer psikolog olarak süpervizyon eşliğinde danışan görmüştür. Lisans ve Yüksek lisans eğitimleri sırasında pek çok eğitim ve seminerlere katılmıştır. Aldığı eğitimler arasında Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema terapi eğitimleri bulunmaktadır. Rorschach ve TAT projektif test eğitimlerine Rorschah ve Projektif Testler Derneği’nde Bengi Pirim Düşgör ile beraber devam etmektedir. Özel bir danışmanlık merkezinde Klinik Psikolog olarak görev almıştır. Psikanalitik yönelimle yetişkinlere terapi vermektedir ve süpervizyonlarına devam etmektedir.

Çalışma Alanları

Bilinçdışı Çalışması

Depresyon

İlişki Sorunları

Kaygı

Kayıp ve Yas

Panik Bozukluk

Psikosomatik Bozukluklar

Travma ve TSSB


Eğitim

İstanbul Ticaret Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Işık Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Rorschach ve TAT Testi (Bengi Pirim Düşgör)

• Şema Terapi (Gonca Soygüt Pekak)

• Bilişsel Davranışçı Terapi (Itır Tarı Cömert)

• Oyun Terapisi (Oyun Terapi Derneği) Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi

• Çocuk Değerlendk̇rme Testlerk̇ (Catell2a- 3a, Porteus, D2, Frankfurter, Frosṫig, Burdon, Bender Gestalt, Benton, Metropol̇itan, Gesell, Agte, Good Enough, Kel̇ime Söyleyı̇ş, Peabody)

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.