Ezgi Bıyıklı

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör

Hakkında

İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun oldu. Lisans dönemi boyunca Fransız Lape Hastanesi, Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi, Prof. Dr. Mazhar Osman Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Zorlu Holding gibi çeşitli yerlerde stajlar yaptı. Yüksek lisansını İstanbul Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek onur derecesi ile tamamladı. Yüksek lisans eğitimi devam ederken Moodist Hastanesinde klinik stajını yaptı ve Maya Vakfı’nda bir sene boyunca gönüllü psikolog olarak toplumdaki dezavantajlı gruplarla çalışma fırsatı elde etti ve sanat terapileri konularında deneyim kazandı. Ayrıca Kognitif Davranış Terapileri Derneği'nden Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’dan Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Birliği (European Association for Behaviour and Cognitive Therapies – EABCT) standartlarında dört sene süren Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve süpervizyonu alarak Psikoterapist ünvanı almaya hak kazandı. Terapi ve süpervizyon eğitiminin yanı sıra Okan Üniversitesi yüksek lisans kapsamında Dr. Emel Stroup'tan ve Dr. Klinik Psikolog Burcu Sevim'den dörder ay süreli süpervizyon eğitimi aldı. 2020 yılından beri aktif olarak online terapi yapmakta olup seanslarında Bilişsel Davranışcı Terapi ekolü ile çalışmaktadır.

Çalışma Alanları

Bilinçli Farkındalık

Bilişsel Davranışçı Terapi

Değersizlik

Depresyon

Duygusal Yeme

Erteleme Davranışı

İlişki Sorunları

Kaygı

Motivasyon Sorunları

Öfke Yönetimi

Özgüven Problemleri

Panik Bozukluk

Sosyal Fobi

Yalnızlık

Yeme Bozuklukları

Yetersizlik

Anksiyete


Eğitim

İstanbul Aydın Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Okan Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Psikolojik Testler Eğitimi , Apamer, 20 saat

• MMPI Eğitimi, Yard. Doc. Dr. Alper Engeler, İstanbul Psikoloji Enstitüsü, 10 saat

• Ulusal Şiddet ve Travmayı Önleyici Çalışmalar Kongresi, Bilgi Üniversitesi

• Erişkin Testleri Eğitimi, Uzm. Psk. Oya Çelik, Moodist Hastanesi, 14 saat

• Kognitif Davranış Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, Kognitif Davranış Terapisi Derneği, 460 saat

• Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu, Dr. Emel Stroup, Okan Üniversitesi, 4 ay

• Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu, Dr. Klinik Psikolog Burcu Sevim, Okan Üniversitesi, 4 ay

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.