Gamze Kurt

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Depresyon Ebeveyn Danışmanlığı Fobi Kaygı Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Panik Bozukluk Sınav Kaygısı Sosyal Fobi Stres Travma ve TSSB

Hakkında

İstanbul Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2016 yılında tam burslu olarak onur derecesiyle mezun oldu. Ardından İstanbul Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını “Bağlanma Stilleri ve Algılanan Sosyal Destek ile Psikolojik Dayanıklılık Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” başlıklı tez çalışma ile tamamladı. Yüksek lisans programı kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapi modelini teorik ve uygulamalı olarak öğrendi. Bu süreçte İstanbul Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Biriminde süpervizör gözetiminde psikoterapi uygulamaları yürüttü. Yaklaşık 8 ay Aktif Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, 2 yıl boyunca ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı/Darıca Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde psikolog olarak görev aldı. Ergen ve yetişkinlerle olan psikoterapi uygulamalarında Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımından yararlanmaktadır. Çocuklarla olan çalışmalarında ise eğitimini 2018 yılında Byron Norton ve Nilüfer Devecigil ’den aldığı Deneyimsel Oyun Terapisi yaklaşımından yararlanmaktadır. Uyguladığı zeka, gelişim ve kişilik testleri arasında WISC-IV (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği-IV), Denver-II Gelişimsel Tarama Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) yer almaktadır. Türk Psikologlar Derneği Üyesidir.

Eğitim

İstanbul Okan Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

İstanbul Okan Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• EMDR 1. Düzey Eğitimi (Süpervizyon süreci devam ediyor, Davranış Bilimleri Enstitüsü)

• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ve Süpervizyon, Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı

• Deneyimsel Oyun Terapisi 1. ve 2. Düzey Eğitimi,Psikoloji Istanbul Center for Counseling, Training and Research

• Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulayıcı Eğitimi (Türk Psikologlar Derneği)

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

• LGBTİ+ Temel Kavramlar ve Ruh Sağlığı, 17 Mayıs Derneği & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.