Gülce Bülbül

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör

Hakkında

Psikoloji eğitimine 2011 yılında Yeditepe üniversitesinde destek burslu olarak başlamış ve üstün başarı bursu ile Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümüyle Çift Anadal yapmaya hak kazanmıştır. Her iki bölümü de yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Ardından Yüksek lisansını King’s College London - İnstitute of Psychiatry, Psychology and Neuroscience’da Mental Health Studies (Klinik Psikoloji) alanında başarıyla tamamlamıştır. Yüksek Lisans tezini Prof. Anthony David süpervizörlüğünde “Şizofreni ve Farkındalık Arasındaki İlişkinin Kapsamlı Bir Analizi: Sistematik Bir Derleme ve Meta-analiz” üzerine yazmıştır. Bu süreçte dünyanın ilk psikiyatri hastanesi olan Bethlem Royal Hospital’da klinik stajını tamamlamıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Marmara Üniversitesinden aldığı eğitimle “Çift ve Aile Danışmanı” ünvanını almaya hak kazanmıştır. Ergen ve yetişkin gruplarıyla çalışmalarını EMDR Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yaklaşımlarıyla sürdürmektedir. Kaygı bozuklukları, Depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, panik atak, fobi, sınav kaygısı, tükenmişlik, motivasyon, özgüven problemleri, yakın ilişki problemleri ve iş hayatı problemleri alanlarında çalışmaktadır.

Çalışma Alanları

Depresyon

İlişki Sorunları

Kaygı

Motivasyon Sorunları

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Özgüven Problemleri

Panik Bozukluk

Sınav Kaygısı

Tükenmişlik


Eğitim

Yeditepe Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

King’s College London

Mental Health Studies / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Çift ve Aile Danışmanlığı, Marmara Üniversitesi, 4 ay

• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Kim Psikoloji-Nevin Dölek, 2 gün

• EMDR I. Düzey eğitimi, Emre Konuk ve Asena Yurtsever, Davranış Bilimleri Enstitüsü, 5 gün - Süpervizyon süreci devam etmektedir.

• Kesintiye Uğrayan Çocukluk, Donna Jackson Nakazawa - Walk Of Life

• Öz Şefkatin Gücü, Zeynep Selvili - Walk Of life

• Okul Çağı Sorunlarına Sistematik Yaklaşımlar, Nevin Dölek - Atlas Üniversitesi

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

Gülce Bülbül

Uzman Klinik Psikolog
GÖRÜŞME AYARLA
Lütfen 3 adet tarih seçiniz
Önerilecek Tarihler
Zaman Dilimi:

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.