İlayda Alan

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Agorafobi Bilişsel Davranışçı Terapi Depresyon Fobi Hamilelik, Doğum Öncesi, Doğum Sonrası İletişim Problemleri İlişki Sorunları İlişki Terapisi Kaygı Mükemmelliyetçilik Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Öfke Yönetimi Özgüven Problemleri Panik Bozukluk Sosyal Fobi Spor Psikolojisi Stres Yeme Bozuklukları Dikkat Eksikliği Ayrılma Kaygısı

Hakkında

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tamamladı. Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Nöropsikolojik değerlendirme testi, Rorschach testi, Tematik Algı testi (Kişilik analizi değerlendirme), Modern enerji terapisi, Çift terapisi ve Bilişsel Davranışsal Terapi eğitimlerini tamamladı. Maltepe Üniversitesi Hastanesinde Klinik Psikolog olarak görev yaptı. Depresyon, kaygı, okb, stres, fobi, anksiyete, öfke problemleri, özgüvensizlik, çift terapisi, hamilelik psikolojisi alanlarında çalıştı. Spor psikolojisi alanında, alt yapı ve profesyonel ligde oynayan futbolculara performans gelişimi, motivasyon, korku ve öfke kontrolü gibi alanlarda danışmanlık verdi. TOÇEV’de gönüllü psikolog olarak görev almaktadır.

Eğitim

Bilgi Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

İstanbul Kent Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Bilişsel Davranışsal Terapi Eğitimi - Uzm.Psikolog Alper Aksoy

• Rorschach Testi (Karakter analizi değerlendirme) - Psk.Songül Bozkurt

• Tematik Algı Testi (Kişilik analizi değerlendirme) - Psk.Songül Bozkurt

• Nöropsikolojik Test Değerlendirme - Şükriye Akça Kalem

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.