Irmak Özen

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör
Bipolar Bozukluk Depresyon İletişim Problemleri İlişki Sorunları Kaygı Motivasyon Sorunları Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Öfke Yönetimi Özgüven Problemleri Panik Bozukluk Sınav Kaygısı Sosyal Kaygı Anksiyete

Hakkında

Psikoloji lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi ve University of Liverpool’da tamamlayarak çift diploma ile onur derecesiyle mezun olmaya hak kazanmıştır. Lisans eğitiminin hemen akabinde İngiltere’de bulunan University of Sussex’de Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini “Psikoeğitimin, Mindfulness Pratiğine Eklenerek Uygulandığında Ruminasyon ve Ruh Sağlığı Üzerinde Görülen Etkileri” konulu projesiyle başarıyla tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri süresince hastanelerde, tıp merkezlerinde ve özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde klinik odaklı çok sayıda staj yapmıştır. Özel bir aile ve çocuk merkezinde gönüllü asistan psikolog olarak çalışmıştır. Nöropsikolojik Testler eğitimini tamamlamış ve uygulamaya hak kazanmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Biriminde (PDM) bir projede araştırma asistanı olarak görev almıştır. Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini ve süpervizyon sürecini tamamlamıştır. Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon eğitimini almıştır. Özel bir üniversitede, öğrencilere yönelik bireysel danışmanlık hizmeti vermiştir. Bireysel olarak yetişkinlerle psikoterapi seanslarına devam etmektedir. Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi teknikleriyle terapi uygulamaktadır. Türk Psikologlar Derneği, İngiliz Psikologlar Derneği (British Psychological Society) ve KDTD (Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği) üyesidir.

Eğitim

İstanbul Bilgi Üniversitesi / University of Liverpool

Psikoloji / Lisans

University of Sussex, İngiltere

Klinik Psikoloji ve Ruh Sağlığı / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Bilişsel Davranışçı Terapi (KDTD, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur)

• Kognitif ve Davranış Terapisi Süpervizyon (KDTD, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur)

• Şema Terapi -ISST Onaylı Şema Terapi Sertifikasyon Programı (Prof. Dr. Alp Karaosmanoğlu)

• Mindfulness Temelli Bilişsel Davranışçı Terapi (University of Sussex)

• Nöropsikolojik Testler Uygulayıcı Sertifikası (Türk Psikologlar Derneği)

• Nöropsikolojik testler uygulama ve raporlama (Çapa Tıp Fakültesi)

• Klinik Psikoloji Eğitim Programı (Özel Fransız Lape Hastanesi)

• Terapide Toplumsal Cinsiyet Perspektifi Semineri (ÇATED)

• İntihar ve Risk Değerlendirmesi Eğitimi, Prof. Dr. Mehmet Eskin & Hiwell, 2022

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.