Nesibe Kübra Orman

Uzman Klinik Psikolog
Tüm Psikologları Gör

Hakkında

Lisans eğitimini burs ile kazandığı İngilizce Psikoloji bölümünü Fatih Üniversitesi’nde onur derecesi ile tamamlamıştır; Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra uzmanlığını almıştır. Lisans eğitim sürecinde İspanya’da bulunan Universidad de Cantabria’da psikoloji alanıyla ilgili bir projede yer almıştır. 2011-2015 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde klinik stajını Psikiyatri servisinde yapmıştır. Eğitimlerine devam ederken eğitim kurumları ve STK’larda diğer stajlarını gerçekleştirmiştir. 2015-2022 yılları arasında Türkiye Yeşilay Vakfı’na bağlı YEDAM’larda klinik psikolog olarak çalışmıştır ve çeşitli illerde bulunan merkezlerinin klinik koordinatörlüğünü üstlenmiştir. Mesleki hayatında 3 ayrı süpervizyon almıştır. 7 sene boyunca Prof.Dr.Kültegin Ögel’den her hafta düzenli süpervizyon alarak bağımlılık alanında uzmanlaşmıştır. Bireysel ve grup terapilerini süpervizyon eşliğinde yürütmüştür. 16 saatlik EMDR süpervizyonunu tamamlamıştır. 2 sene boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünde süpervizyon almıştır. 2020 yılında ‘YEDAM Covid-19 Psikolojik Destek Hattı’nın çalışan uzman kadrosuna süpervizörlük yapmıştır. Problemli internet kullanımı ve aşırı oyun oynama alışkanlığı olan bireylere ve ailelerine özel yapılandırılmış bir müdahale programının hazırlanmasında katkıda bulunmuştur. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı programlarında, STK’larda, okullarda ve şirketlerde alanıyla ilgili eğitimler vermiştir ve panel konuşmacısı olarak katılmıştır. Aldığı test uygulamaları ve diğer eğitimler neticesinde ergen-yetişkin grubundaki danışanları ile psikoterapi görüşmelerini gerçekleştirmektedir.

Çalışma Alanları

Aile İçi İletişim Sorunları

Bağımlılık

Bilinçli Farkındalık

Bilişsel Davranışçı Terapi

Depresyon

Eklektik Terapi

Kaygı

Stres

Varoluşcu Terapi


Eğitim

Fatih Üniversitesi

Psikoloji / Lisans

Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Klinik Psikoloji / Yüksek Lisans

Seminerler ve Konferanslar

• Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitim Programı (Modül I-II), BDPD

• EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) – Emre Konuk & Şirin Atçeken - Davranış Bilimleri Enstitüsü

• Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı(MBSR), Prof.Doç.Dr. Zümra Atalay, Mindfulness Institute, 8 hafta

• Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, 14 saat, Dr. Nevin Dölek

• Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Çalışmalar Eğitimi, 2 gün, Dr.Nevin Dölek, 2015.

• Ruhsal Travmalara Psikososyal Yaklaşımlar Eğitimi, 1-2-3-4 Modülleri, 27 saat, Prof.Dr.Tamer Aker, 2015.

• LGBTİ+ Bireylere Yaklaşım - SPoD, 2019.

• Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitimi, Prof.Dr.Kültegin Ögel, 2016.

• Yetişkin Psikoterapi Süpervizyonu, Prof. Dr. Kültegin Ögel, 2015-2022.

• Çocuk-Ergen Psikoterapi Süpervizyonu, Uzm.Dr.Ömer Kardaş, 2020-2022.

Daha iyi hissetmeye bugün başlayın

Uygulamayı indirin ve size en uygun psikologla eşleşin. Uzman psikoloğunuzla uyumunuzu görmek için 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yaparak terapi yolcuğunuza başlayın.